Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas-leider Ismail Haniyeh gedood in Iran

Hamas-leider Ismail Haniyeh gedood in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Hamas-leider Ismail Haniyeh is gedood in Iran, meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring. Haniyeh en een van zijn lijfwachten werden in Haniyehs woning aangevallen, aldus de verklaring. Ook de lijfwacht overleefde de aanslag niet. Haniyeh had dinsdag nog de inauguratie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian bijgewoond.

De 62-jarige Haniyeh is een Palestijnse politicus die algemeen wordt beschouwd als de belangrijkste politieke leider van Hamas, dat sinds 2007 de Gazastrook bestuurt.

Hamas zegt in een verklaring te rouwen om de dood van Haniyeh, die volgens de groep werd gedood bij "een verraderlijke zionistische aanval op zijn woning in Teheran". Hamas-woordvoerder Sami Abu Zuhri omschreef de moord van Haniyeh als een "ernstige escalatie die haar doelen niet zal bereiken". Ook zei hij dat Hamas "open oorlog zal voeren om Jeruzalem te bevrijden" en dat de groep daarvoor "bereid is een zware prijs te betalen".

In een standaardreactie zei het Israëlische leger dat het geen commentaar kan geven op berichten in buitenlandse media. De Israëlische regering moet nog een officiële verklaring over de aanval uitbrengen. Wel liet de Israëlische minister van Erfgoed, Amichay Eliyahu, al van zich horen. Hij schreef op X dat de dood van Haniyeh "de wereld een beetje beter maakt".

Meer uit Buitenland

Polen arresteert 2 Belarussen om drone boven overheidsgebouwen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.

23 minuten geleden
Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

26 minuten geleden
Maduro zweert 'agressie' VS te bestrijden

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.

33 minuten geleden
Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

1 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

2 uur geleden
VK: 'Binnen enkele dagen' defensiemissies in Pools luchtruim

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.

2 uur geleden
Spanje annuleert wapendeal van 700 miljoen met Israël

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.

2 uur geleden