
Hamas-leider Haniyeh in het weekend gast van Turkse president
ANKARA (ANP/AFP) - De politieke leider van de Palestijnse beweging Hamas, Ismail Haniyeh, is komend weekend de gast van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Dit heeft Erdogan aangekondigd. Volgens een Turkse functionaris spreken de twee elkaar zaterdag in het historische Dolmabahce-paleis aan de Bosporus in Istanbul.
Erdogan is al jaren een fel tegenstander van het Israëlische beleid jegens de Palestijnen."Ik zal zo lang als God me geeft de Palestijnse strijd verdedigen en een stem zijn van het onderdrukte Palestijnse volk", zei Erdogan die Hamas een verzetsbeweging noemt. Hij beschouwt Israël als een terroristische staat die volkerenmoord pleegt op de Palestijnen.
De vorige keer dat Erdogan Haniyeh officieel onthaalde was in het presidentieel paleis in Ankara in juli. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan sprak woensdag in Qatar met Haniyeh. Hij vroeg hem onder meer zich duidelijk uit te spreken over 'de tweestatenoplossing'. De internationale gemeenschap streeft al lang naar een Palestijnse staat naast Israël. Daar moet Israël dan de bezette Palestijnse gebieden voor opgeven.
Het Dolmabahce-paleis uit de achttiende eeuw was de residentie van zes Ottomaanse sultans. Palestina was 400 jaar lang deel van het Ottomaanse rijk.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne en de Verenigde Staten staan op het punt een mineralenovereenkomst te sluiten, zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters, AFP en Bloomberg. De handtekeningen worden mogelijk woensdag al gezet.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een man wordt vervolgd voor terrorisme na een poging om de Israëlische ambassade in Londen binnen te dringen. De man had volgens de politie een wapen bij zich.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De eigen politiedienst van de Amerikaanse posterijen (USPS) heeft zich aangesloten bij een taskforce die zich bezighoudt met ongedocumenteerde migranten, bericht de krant The Washington Post. De samenwerking is bedoeld om mensen op te sporen die ervan worden verdacht illegaal in het land te zijn.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een aanval uitgevoerd op de Syrische plaats Sahnaya. Daar zou zich een extremistische groepering schuilhouden. De aanval is volgens premier Benjamin Netanyahu bedoeld als waarschuwing aan extremisten om de Druzen, een minderheid in Syrië, daar met rust te laten.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Alle 135 kiesgerechtigde kardinalen mogen volgende week gewoon deelnemen aan de komende pausverkiezing. Dit ondanks een oude regel dat een conclaaf feitelijk beperkt is tot 120 geestelijken, meldt het Vaticaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vijf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen zodat ze meer kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om Duitsland, Letland, Griekenland, Estland en Polen. Mogelijk komen daar nog meer verzoeken uit andere lidstaten bij, zei de zegsman.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland waarschuwt dat het lastig is om in het vredesproces zo snel vooruitgang te boeken als de Amerikaanse regering wil. Dat komt doordat het conflict met Oekraïne erg complex is, meldde het Kremlin nadat de VS de druk verder hadden opgevoerd.
3 uur geleden