Hamas laat Israëlische gijzelaar vrij
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft een Israëlische gijzelaar vrijgelaten, de vrouwelijke militair Agam Berger. Ze is overgedragen aan een team van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC), dat bij de overdracht helpt.
De 20-jarige Berger droeg bij de overdracht in Jabalia, in het noorden van Gaza, een militair uniform. Palestijnse strijders escorteerden de vrouw door het puin van een kapot gebouw naar een podium. Daar zwaaide ze naar de aanwezigen, voordat ze in een auto van het ICRC stapte. De organisatie helpt als neutrale partij bij de uitvoering van het bestand.
Later op de dag worden naar verwachting nog twee Israëlische en vijf Thaise gijzelaars vrijgelaten. Islamitische Jihad, na Hamas de grootste groepering in de Gazastrook, laat de twee Israëliërs naar verwachting in Khan Younis vrij. Er zijn nog geen details bekend over de vrijlating van de Thaise burgers. Israël zal later op de dag in ruil 110 Palestijnse gevangenen vrijlaten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
6 uur geleden