Hamas heeft reactie op mogelijke deal met Israël ingediend
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas heeft een officiële reactie gegeven op het Israëlische voorstel voor een deal. De reactie is ingediend bij de onderhandelaars uit Qatar en Egypte, melden bronnen aan persbureau Reuters en de Amerikaanse nieuwssite Axios. De inhoud van die reactie is vooralsnog onduidelijk.
Het voorstel voor een deal werd gepresenteerd door de Amerikaanse president Joe Biden, die zei dat het afkomstig was van Israël. Er zou in een aantal fases een bestand moeten komen en een uitruil van gevangenen. Maandag schaarde ook de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zich achter het voorstel.
Het lijkt erop dat Hamas overwegend positief naar het voorstel kijkt. Zo zei de organisatie blij te zijn met resolutie van de VN-Veiligheidsraad. De hooggeplaatste Hamasfunctionaris Osama Hamdan zei volgens Axios op de televisiezender Al Mayadeen dat Hamas nog wel wat kanttekeningen heeft.
"De reactie van Hamas heeft opnieuw onderstreept dat de groepering van mening is dat iedere overeenkomst een einde moet maken aan de zionistische agressie tegenover ons volk, het vertrek van de Israëlische troepen moet betekenen, de wederopbouw van Gaza moet regelen en moet leiden tot een serieuze deal voor een gevangenenruil", zegt een anonieme Hamasfunctionaris tegen Reuters.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
4 uur geleden