Hamas: gijzelaars gedood bij Israëlische aanvallen
CAÏRO (ANP) - Twee Israëlische gijzelaars zijn om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen de afgelopen 96 uur op de Palestijnse Gazastrook. Acht andere gevangenen raakten ernstig gewond, meldt de gewapende tak van de Palestijnse beweging Hamas op het sociale medium Telegram.
De toestand van de gewonden zou steeds gevaarlijker worden, omdat ze niet de juiste behandeling kunnen krijgen, stellen de strijders. Volgens hen draagt "vijand" Israël "de volledige verantwoordelijkheid voor de levens van de gewonden in het licht van hun voortdurende bombardementen."
Hamas en bondgenoten houden sinds hun aanval van 7 oktober op Israël gijzelaars vast.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
4 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden