Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

GAZA-STAD/RAMALLAH (ANP/AFP/RTR) - Hamas-functionaris Sami Abu Zuhri zei woensdag dat de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een Amerikaanse overname van de Gazastrook simpelweg "belachelijk" en "absurd" zijn. "Elk idee van dit soort kan de regio in vuur en vlam zetten", aldus Zuhri.

Een woordvoerder van de Palestijnse beweging zei dat Trump met "een racistisch plan komt dat overeenkomt met de plannen van ultrarechts in Israël om de Palestijnen te verdrijven en de Palestijnse zaak te vernietigen".

De secretaris-generaal van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), Hussein Sheikh, verwerpt "de verdrijving van de Palestijnen uit hun eigen land". Hij beklemtoont dat de Palestijnse leiders naar een tweestatenoplossing blijven streven, overeenkomstig het internationale recht. Dat is volgens Sheikh "de garantie voor veiligheid, stabiliteit en vrede".

Etnische zuivering

Trump zei dat hij de controle over de Gazastrook zou willen en de bevolking daar dan weg moet omdat het zo'n puinhoop is geworden. Hij lanceerde dat idee eerder al en kreeg veel kritiek, onder meer omdat dit op een etnische zuivering zou lijken.

Arabische landen in de regio hebben toen onmiddellijk verontwaardigd en afwijzend gereageerd. Ook Egypte, waar Palestijnen eerst naartoe zouden moeten. De Chinese regering heeft woensdag beklemtoond dat ze tegenstander is van "de gedwongen verplaatsing" van Palestijnen en dat ze meent dat "een Palestijns bestuur over Palestijnen moet regeren", ook in de Gazastrook als de strijd daar is afgelopen.

Meer uit Buitenland

Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

1 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

1 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

2 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

2 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

4 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

4 uur geleden
Letland stelt sancties in tegen Russen na opheffen EU-sancties

RIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.

5 uur geleden