Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

GAZA-STAD/RAMALLAH (ANP/AFP/RTR) - Hamas-functionaris Sami Abu Zuhri zei woensdag dat de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een Amerikaanse overname van de Gazastrook simpelweg "belachelijk" en "absurd" zijn. "Elk idee van dit soort kan de regio in vuur en vlam zetten", aldus Zuhri.

Een woordvoerder van de Palestijnse beweging zei dat Trump met "een racistisch plan komt dat overeenkomt met de plannen van ultrarechts in Israël om de Palestijnen te verdrijven en de Palestijnse zaak te vernietigen".

De secretaris-generaal van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), Hussein Sheikh, verwerpt "de verdrijving van de Palestijnen uit hun eigen land". Hij beklemtoont dat de Palestijnse leiders naar een tweestatenoplossing blijven streven, overeenkomstig het internationale recht. Dat is volgens Sheikh "de garantie voor veiligheid, stabiliteit en vrede".

Etnische zuivering

Trump zei dat hij de controle over de Gazastrook zou willen en de bevolking daar dan weg moet omdat het zo'n puinhoop is geworden. Hij lanceerde dat idee eerder al en kreeg veel kritiek, onder meer omdat dit op een etnische zuivering zou lijken.

Arabische landen in de regio hebben toen onmiddellijk verontwaardigd en afwijzend gereageerd. Ook Egypte, waar Palestijnen eerst naartoe zouden moeten. De Chinese regering heeft woensdag beklemtoond dat ze tegenstander is van "de gedwongen verplaatsing" van Palestijnen en dat ze meent dat "een Palestijns bestuur over Palestijnen moet regeren", ook in de Gazastrook als de strijd daar is afgelopen.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

23 minuten geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

1 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

1 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

2 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

2 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

3 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

3 uur geleden