Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'

GAZA-STAD/RAMALLAH (ANP/AFP/RTR) - Hamas-functionaris Sami Abu Zuhri zei woensdag dat de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een Amerikaanse overname van de Gazastrook simpelweg "belachelijk" en "absurd" zijn. "Elk idee van dit soort kan de regio in vuur en vlam zetten", aldus Zuhri.

Een woordvoerder van de Palestijnse beweging zei dat Trump met "een racistisch plan komt dat overeenkomt met de plannen van ultrarechts in Israël om de Palestijnen te verdrijven en de Palestijnse zaak te vernietigen".

De secretaris-generaal van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), Hussein Sheikh, verwerpt "de verdrijving van de Palestijnen uit hun eigen land". Hij beklemtoont dat de Palestijnse leiders naar een tweestatenoplossing blijven streven, overeenkomstig het internationale recht. Dat is volgens Sheikh "de garantie voor veiligheid, stabiliteit en vrede".

Etnische zuivering

Trump zei dat hij de controle over de Gazastrook zou willen en de bevolking daar dan weg moet omdat het zo'n puinhoop is geworden. Hij lanceerde dat idee eerder al en kreeg veel kritiek, onder meer omdat dit op een etnische zuivering zou lijken.

Arabische landen in de regio hebben toen onmiddellijk verontwaardigd en afwijzend gereageerd. Ook Egypte, waar Palestijnen eerst naartoe zouden moeten. De Chinese regering heeft woensdag beklemtoond dat ze tegenstander is van "de gedwongen verplaatsing" van Palestijnen en dat ze meent dat "een Palestijns bestuur over Palestijnen moet regeren", ook in de Gazastrook als de strijd daar is afgelopen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

3 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

3 uur geleden
Poolse premier Tusk: Oekraïne moet weer prioriteit EU worden

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."

3 uur geleden
Veel ontheemden in noorden van Syrië door gevechten

DAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.

4 uur geleden
Macron blijft 'uiterst waakzaam' op dreiging na Groenland-crisis

BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan ​​te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.

4 uur geleden
Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

4 uur geleden