Hamas-functionaris: Trumps Gaza-plan is 'belachelijk en absurd'
GAZA-STAD/RAMALLAH (ANP/AFP/RTR) - Hamas-functionaris Sami Abu Zuhri zei woensdag dat de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een Amerikaanse overname van de Gazastrook simpelweg "belachelijk" en "absurd" zijn. "Elk idee van dit soort kan de regio in vuur en vlam zetten", aldus Zuhri.
Een woordvoerder van de Palestijnse beweging zei dat Trump met "een racistisch plan komt dat overeenkomt met de plannen van ultrarechts in Israël om de Palestijnen te verdrijven en de Palestijnse zaak te vernietigen".
De secretaris-generaal van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), Hussein Sheikh, verwerpt "de verdrijving van de Palestijnen uit hun eigen land". Hij beklemtoont dat de Palestijnse leiders naar een tweestatenoplossing blijven streven, overeenkomstig het internationale recht. Dat is volgens Sheikh "de garantie voor veiligheid, stabiliteit en vrede".
Etnische zuivering
Trump zei dat hij de controle over de Gazastrook zou willen en de bevolking daar dan weg moet omdat het zo'n puinhoop is geworden. Hij lanceerde dat idee eerder al en kreeg veel kritiek, onder meer omdat dit op een etnische zuivering zou lijken.
Arabische landen in de regio hebben toen onmiddellijk verontwaardigd en afwijzend gereageerd. Ook Egypte, waar Palestijnen eerst naartoe zouden moeten. De Chinese regering heeft woensdag beklemtoond dat ze tegenstander is van "de gedwongen verplaatsing" van Palestijnen en dat ze meent dat "een Palestijns bestuur over Palestijnen moet regeren", ook in de Gazastrook als de strijd daar is afgelopen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
6 minuten geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
3 uur geleden