Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas en Israël gaan na bemiddeling door met gevangenenruil

Hamas en Israël gaan na bemiddeling door met gevangenenruil

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas en Israël hebben hun onenigheid over de voorgenomen gevangenenruil bijgelegd na bemiddeling door Qatar en Egypte. Hamas stelde zaterdag de vrijlating van een tweede groep gijzelaars uit, omdat Israël zich niet aan de afspraken zou houden.

Volgens een Qatarese bemiddelaar zal Hamas zaterdagavond dertien Israëlische gijzelaars vrijlaten, acht kinderen en vijf vrouwen. Ook zullen zeven buitenlanders worden vrijgelaten die vastzitten in Gaza. In ruil zal Israël 39 Palestijnse gevangenen in vrijheid stellen: 33 kinderen en zes vrouwen.

Hamas heeft de berichten en aantallen bevestigd. Refererend aan de vrijlating meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu op X dat "de tweede fase verloopt als gepland". Israël noemt geen aantallen, maar volgens mediaberichten zouden oorspronkelijk dertien of veertien Israëliërs worden vrijgelaten en 39 of 42 Palestijnse gevangenen.

Meer humanitaire hulp

Hamas schortte de voorgenomen vrijlating op omdat de organisatie wil dat meer humanitaire hulp wordt toegelaten tot het noorden van de Gazastrook, een gebied dat Israël ondanks de gevechtspauze nog als oorlogszone beschouwt. Ook was Hamas ontevreden over welke Palestijnse gevangenen Israël selecteerde voor vrijlating en wees de organisatie op een incident vrijdag, toen Israëlische troepen het vuur openden op burgers die naar het noorden wilde reizen. Twee Palestijnen kwamen om.

Zaterdagavond zei Hamas in een verklaring dat Egyptische en Qatarese onderhandelaars bevestigd hebben dat Israël zich aan alle gemaakte afspraken zal houden.

Meer uit Buitenland

Overstromingen Thailand: mortuarium overvol, dodental stijgt

SONGKHLA (ANP/AFP) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 55 doden gevallen door de overstromingen.

16 minuten geleden
Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

1 uur geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

1 uur geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

4 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

4 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

8 uur geleden