Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas en Islamitische Jihad veroordelen idee verplaatsen Gazanen

Hamas en Islamitische Jihad veroordelen idee verplaatsen Gazanen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse groeperingen Hamas en Islamitische Jihad hebben het idee verworpen om de inwoners van de Gazastrook naar Arabische landen te verplaatsen. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met die omstreden suggestie.

"Zoals het elke poging tot verdrijving en alternatieve vaderlanden door de decennia heen heeft verijdeld, zal ons volk ook dergelijke projecten verhinderen", zei een lid van het politieke bureau van Hamas.

Islamitische Jihad, na Hamas de grootste groepering in Gaza, veroordeelde het idee eveneens. Het voorstel valt volgens de groep onder "aanmoedigen tot oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid".

Gedwongen vertrek

De ultrarechtse Israëlische minister Bezalel Smotrich heeft positief gereageerd op Trumps voorstel om de Gazastrook "op te ruimen" door de Gazaanse bevolking te verplaatsen naar Arabische landen. De Amerikaanse president zei dat dit voor de korte of lange termijn kon zijn in verband met de grote verwoestingen in Gaza. Smotrich noemt het een "geweldig idee" om Gazanen "te helpen andere plekken te vinden waar ze een beter leven kunnen beginnen".

Smotrich verklaarde met premier Benjamin Netanyahu en het kabinet te zullen samenwerken om een plan te ontwikkelen "om dit zo snel mogelijk te implementeren". Het officiële standpunt van de Israëlische regering is dat het tegen de gedwongen verplaatsing is van Palestijnen uit de Gazastrook. Ultrarechtse leden van de regering wijken wel vaker af van de regeringsstandpunten over Israëlisch-Palestijnse kwesties.

Een gedwongen vertrek uit Gaza doet Palestijnen denken aan de 'Nakba' (catastrofe). Hiermee wordt verwezen naar de periode rond het uitroepen van de staat Israël in 1948. Ongeveer 700.000 Palestijnen sloegen op de vlucht of werden verdreven. Zij belandden in vluchtelingenkampen in de Gazastrook, op de Westelijke Jordaanoever of in nabijgelegen landen. Bij de Verenigde Naties staan tegenwoordig 5,9 miljoen Palestijnen geregistreerd als vluchteling.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

5 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

5 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

6 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

6 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

6 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

8 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

9 uur geleden