Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas eist verantwoordelijkheid op voor schietpartij Jeruzalem

Hamas eist verantwoordelijkheid op voor schietpartij Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke schietpartij bij een bushalte in Jeruzalem. De groepering roept in een verklaring op tot "escalatie" en spreekt van een natuurlijke reactie op "misdaden van de bezetters in de Gazastrook en tegen kinderen in Jenin".

Bij de schietpartij van donderdagochtend vielen drie doden en zes gewonden. De twee schutters zijn ter plaatse doodgeschoten. Volgens de Israëlische president Isaac Herzog is de aanval een voorbeeld van de "eindeloze oorlog die we voeren tegen terroristische organisaties, met name Hamas".

Het geweld volgde kort na de verlenging van de wapenstilstand tussen Israël en Hamas, die over de Gazastrook heerst, en een dag na de dood van twee Palestijnse kinderen in Jenin. De kinderen werden in die stad op de Westelijke Jordaanoever doodgeschoten door het Israëlische leger. Daar kwamen in de afgelopen weken ook al kinderen om het leven door Israëlisch geweld.

De op 7 oktober uitgebroken oorlog gaat gepaard met onrust en incidenten in andere Palestijnse gebieden. Twee Israëlische soldaten liepen donderdag lichte verwondingen op toen ze door een auto werden geramd bij een controlepunt op de Westelijke Jordaanoever. Het leger zegt dat de dader is "neergeschoten en geneutraliseerd" en dat in de omgeving wordt gezocht naar meer verdachten.

Meer uit Buitenland

Zelensky: eisen die Poetin stelt tonen aan dat hij geen vrede wil

KYIV (ANP/AFP) - De eisen die de Russische president Vladimir Poetin heeft gesteld in zijn telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump laten zien dat hij niet bereid is een einde te maken aan de oorlog. Dat stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn die voorwaarden, zoals een einde aan de westerse militaire steun, alleen bedoeld om Oekraïne te verzwakken.

1 uur geleden
Erdogan zegt te proberen bestand Gaza terug te brengen

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Turkije zal de diplomatieke druk opvoeren om het bestand in Gaza nieuw leven in te blazen, zei president Recep Tayyip Erdogan bij het breken van de vasten met studenten van de militaire universiteit. "Turkije staat naast de bevolking van Gaza en onze Palestijnse broeders."

1 uur geleden
Macron en Scholz gaan door met militaire steun Oekraïne

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz zeggen door te gaan met het verstrekken van militaire steun aan Oekraïne. De Russische president Vladimir Poetin had opgeroepen tot een "volledige stopzetting" van de westerse militaire steun.

1 uur geleden
Trump: heel goed en constructief gesprek met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen een "heel goed en productief" telefoongesprek gehad met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. In een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social schrijft hij dat hij vindt dat er belangrijke stappen zijn gezet naar vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Houthi's vuren raket af op Israël, dreigen met meer aanvallen

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen hebben een raket op Israël afgevuurd en dreigen Israël opnieuw aan te vallen als dat land doorgaat met zijn luchtaanvallen op de Gazastrook. De Houthi's eisen dat de "agressie" stopt.

1 uur geleden
Netanyahu: strijd tegen Hamas wordt alleen nog verder opgevoerd

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft de strijd hervat en zal de aanvallen op Hamas alleen nog verder opvoeren, zegt minister-president Benjamin Netanyahu. "De afgelopen dag heeft Hamas de macht van onze wapens gevoeld", aldus de premier. De aanvallen "zijn nog maar het begin".

2 uur geleden
Rusland en VS gaan direct verder onderhandelen over Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Rusland en de Verenigde Staten gaan onmiddellijk verder onderhandelen over de oorlog in Oekraïne, meldt het Witte Huis na een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin. Deze onderhandelingen gaan over een volledig staakt-het-vuren, permanente vrede en een maritiem staakt-het-vuren in de Zwarte Zee.

3 uur geleden