Hamas eist stopzetting internationaal vliegverkeer naar Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Hamas zegt een raket te hebben afgevuurd op de Israëlische luchthaven Ramon. Een woordvoerder van de gewapende tak van die Palestijnse beweging eist dat internationale luchtvaartmaatschappijen alle vluchten staken naar vliegvelden in Israël.
De Israëlische burgerluchtvaartautoriteit had eerder op de dag bekendgemaakt dat passagiersvluchten worden omgeleid naar Ramon. Die luchthaven ligt in het zuiden van het land en is het grootste vliegveld na Ben-Gurion bij Tel Aviv.
Militante Palestijnen hebben sinds maandag ruim 1600 raketten afgevuurd richting Israël, dat reageerde met honderden luchtaanvallen. De Israëlische autoriteiten zeggen dat Ramon niet is geraakt door een raket.
Veel internationale luchtvaartmaatschappijen hebben het vliegverkeer uit voorzorg opgeschort. Het gaat onder meer om KLM, British Airways, Virgin Atlantic, Iberia en Lufthansa.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
2 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
12 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
17 uur geleden