Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden

Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden

DUBAI (ANP/RTR) - Hamas heeft in een interne verklaring gedreigd de Israëlische gegijzelden te "neutraliseren" als de Israëlische strijdkrachten weer een reddingsoperatie uitvoeren. Volgens de verklaring, daterend van 22 november, zou zo'n operatie worden voorbereid, maar wanneer die precies zou moeten plaatsvinden wordt niet vermeld.

De reddingsoperatie zou volgens Hamas gelijk zijn aan die in juni toen Israëlische militairen gijzelaars bevrijdden in vluchtelingenkamp Nuseirat, waarbij veel burgerdoden vielen.

Volgens Hamas bepaalt Israël het lot van de gegijzelden, die al ruim een jaar in de Gazastrook vastzitten, en hoeven Hamasleden geen rekening te houden met mogelijke gevolgen van het opvolgen van de instructies.

De Israëlische defensieminister Israel Katz zei woensdag dat de druk op Hamas wordt opgevoerd om tot een akkoord te komen over de vrijlating van de gegijzelden. Volgens Katz is het dit keer mogelijk om een akkoord te stimuleren.

Meer uit Buitenland

Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan volgens Iraanse staatsmedia.

9 minuten geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

19 minuten geleden
Trump: relatie met VK is weleens beter geweest

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.

32 minuten geleden
Amerikaans overheidspersoneel ook weg uit Qatar en Koeweit

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.

1 uur geleden
Israëlische troepen trekken dieper Zuid-Libanon in

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.

1 uur geleden
VN: tientallen burgerdoden in Afghanistan sinds begin conflict

KABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Hezbollah meldt aanval op bases Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.

2 uur geleden