Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden

Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden

DUBAI (ANP/RTR) - Hamas heeft in een interne verklaring gedreigd de Israëlische gegijzelden te "neutraliseren" als de Israëlische strijdkrachten weer een reddingsoperatie uitvoeren. Volgens de verklaring, daterend van 22 november, zou zo'n operatie worden voorbereid, maar wanneer die precies zou moeten plaatsvinden wordt niet vermeld.

De reddingsoperatie zou volgens Hamas gelijk zijn aan die in juni toen Israëlische militairen gijzelaars bevrijdden in vluchtelingenkamp Nuseirat, waarbij veel burgerdoden vielen.

Volgens Hamas bepaalt Israël het lot van de gegijzelden, die al ruim een jaar in de Gazastrook vastzitten, en hoeven Hamasleden geen rekening te houden met mogelijke gevolgen van het opvolgen van de instructies.

De Israëlische defensieminister Israel Katz zei woensdag dat de druk op Hamas wordt opgevoerd om tot een akkoord te komen over de vrijlating van de gegijzelden. Volgens Katz is het dit keer mogelijk om een akkoord te stimuleren.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

1 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

2 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

2 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

2 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

3 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

4 uur geleden