Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden
DUBAI (ANP/RTR) - Hamas heeft in een interne verklaring gedreigd de Israëlische gegijzelden te "neutraliseren" als de Israëlische strijdkrachten weer een reddingsoperatie uitvoeren. Volgens de verklaring, daterend van 22 november, zou zo'n operatie worden voorbereid, maar wanneer die precies zou moeten plaatsvinden wordt niet vermeld.
De reddingsoperatie zou volgens Hamas gelijk zijn aan die in juni toen Israëlische militairen gijzelaars bevrijdden in vluchtelingenkamp Nuseirat, waarbij veel burgerdoden vielen.
Volgens Hamas bepaalt Israël het lot van de gegijzelden, die al ruim een jaar in de Gazastrook vastzitten, en hoeven Hamasleden geen rekening te houden met mogelijke gevolgen van het opvolgen van de instructies.
De Israëlische defensieminister Israel Katz zei woensdag dat de druk op Hamas wordt opgevoerd om tot een akkoord te komen over de vrijlating van de gegijzelden. Volgens Katz is het dit keer mogelijk om een akkoord te stimuleren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
44 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
6 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
6 uur geleden