Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden
DUBAI (ANP/RTR) - Hamas heeft in een interne verklaring gedreigd de Israëlische gegijzelden te "neutraliseren" als de Israëlische strijdkrachten weer een reddingsoperatie uitvoeren. Volgens de verklaring, daterend van 22 november, zou zo'n operatie worden voorbereid, maar wanneer die precies zou moeten plaatsvinden wordt niet vermeld.
De reddingsoperatie zou volgens Hamas gelijk zijn aan die in juni toen Israëlische militairen gijzelaars bevrijdden in vluchtelingenkamp Nuseirat, waarbij veel burgerdoden vielen.
Volgens Hamas bepaalt Israël het lot van de gegijzelden, die al ruim een jaar in de Gazastrook vastzitten, en hoeven Hamasleden geen rekening te houden met mogelijke gevolgen van het opvolgen van de instructies.
De Israëlische defensieminister Israel Katz zei woensdag dat de druk op Hamas wordt opgevoerd om tot een akkoord te komen over de vrijlating van de gegijzelden. Volgens Katz is het dit keer mogelijk om een akkoord te stimuleren.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.
29 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.
40 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie loven een beloning van 1 miljoen dollar uit voor informatie die leidt tot de terugkeer van de verdwenen moeder van Guthrie. Dat maakte de presentatrice bekend in een emotionele videoboodschap op Instagram.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groep internationale hulporganisaties is naar het Israëlische Hooggerechtshof gestapt om een verbod op hun activiteiten in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever tegen te houden. Bij de indiening van het verzoekschrift waarschuwen de organisaties voor de "catastrofale gevolgen" die het verbod kan hebben voor burgers.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat in het door geweld verscheurde Somalië te maken heeft met zeer ernstige voedselonzekerheid is volgens door de VN gesteunde waarnemers sinds begin vorig jaar verdubbeld tot bijna 6,5 miljoen. Somalië telt bijna 20 miljoen inwoners.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).
2 uur geleden