Hamas dreigt gijzelaars te doden als Israël ze probeert te redden
DUBAI (ANP/RTR) - Hamas heeft in een interne verklaring gedreigd de Israëlische gegijzelden te "neutraliseren" als de Israëlische strijdkrachten weer een reddingsoperatie uitvoeren. Volgens de verklaring, daterend van 22 november, zou zo'n operatie worden voorbereid, maar wanneer die precies zou moeten plaatsvinden wordt niet vermeld.
De reddingsoperatie zou volgens Hamas gelijk zijn aan die in juni toen Israëlische militairen gijzelaars bevrijdden in vluchtelingenkamp Nuseirat, waarbij veel burgerdoden vielen.
Volgens Hamas bepaalt Israël het lot van de gegijzelden, die al ruim een jaar in de Gazastrook vastzitten, en hoeven Hamasleden geen rekening te houden met mogelijke gevolgen van het opvolgen van de instructies.
De Israëlische defensieminister Israel Katz zei woensdag dat de druk op Hamas wordt opgevoerd om tot een akkoord te komen over de vrijlating van de gegijzelden. Volgens Katz is het dit keer mogelijk om een akkoord te stimuleren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.
11 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
2 uur geleden