Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas draagt zes gijzelaars over aan het Rode Kruis

Hamas draagt zes gijzelaars over aan het Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas heeft opnieuw een groep gijzelaars overgedragen aan het Rode Kruis. Volgens de Israëlische krijgsmacht gaat het om zes personen die inmiddels zijn aangekomen in Israël. Eerder op donderdag kwamen al twee gijzelaars vrij.

Volgens bemiddelaar Qatar waren de vrijgelaten personen Israëliërs en mensen met dubbele paspoorten uit Uruguay, Mexico en Rusland.

In totaal zijn in de afgelopen week nu 110 gijzelaars vrijgekomen. In ruil daarvoor heeft Israël 210 Palestijnse gevangenen laten gaan. Donderdag wordt nog de vrijlating van dertig Palestijnen verwacht.

Vrijdagochtend vroeg loopt het tijdelijke bestand af, maar er wordt nog onderhandeld over een eventuele verlenging. Afgelopen nacht werden Hamas en Israël het pas op het allerlaatste moment eens over een extra dag gevechtspauze.

Meer uit Buitenland

Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

57 minuten geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

1 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

2 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

5 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

6 uur geleden