Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft opnieuw Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Yarden Bibas en Ofer Kalderon zijn in de Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis.
De afspraak is dat zaterdag Bibas, Kalderon en Keith Siegel vrijkomen. Kalderon heeft naast de Israëlische ook de Franse nationaliteit en Siegel de Amerikaanse. Israëlische media hebben bericht dat Siegel op een andere locatie wordt vrijgelaten.
De vrijgelaten Bibas is ook de vader van twee jonge gijzelaars. Zijn zoon Kfir was nog een baby toen hij werd ontvoerd. Hamas heeft gezegd dat Kfir, zijn broertje en hun moeder zijn omgekomen.
Ordelijk verloop
De overdracht van de gijzelaars verliep dit keer snel. Er waren weinig toeschouwers. Afgelopen donderdag verliep de overdracht van gijzelaars nog chaotisch, tot woede van Israël. Gewapende strijders moesten zich toen een weg banen door een menigte.
Hamas en andere Palestijnse groepen namen op 7 oktober 2023 ongeveer 250 gijzelaars mee toen ze Israël binnenvielen. Dat leidde tot de Gazaoorlog. Sinds het ingaan van het bestand zijn dit jaar herhaaldelijk gijzelaars vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan.
Meer uit Buitenland
NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
10 uur geleden