Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft opnieuw Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Yarden Bibas en Ofer Kalderon zijn in de Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis.
De afspraak is dat zaterdag Bibas, Kalderon en Keith Siegel vrijkomen. Kalderon heeft naast de Israëlische ook de Franse nationaliteit en Siegel de Amerikaanse. Israëlische media hebben bericht dat Siegel op een andere locatie wordt vrijgelaten.
De vrijgelaten Bibas is ook de vader van twee jonge gijzelaars. Zijn zoon Kfir was nog een baby toen hij werd ontvoerd. Hamas heeft gezegd dat Kfir, zijn broertje en hun moeder zijn omgekomen.
Ordelijk verloop
De overdracht van de gijzelaars verliep dit keer snel. Er waren weinig toeschouwers. Afgelopen donderdag verliep de overdracht van gijzelaars nog chaotisch, tot woede van Israël. Gewapende strijders moesten zich toen een weg banen door een menigte.
Hamas en andere Palestijnse groepen namen op 7 oktober 2023 ongeveer 250 gijzelaars mee toen ze Israël binnenvielen. Dat leidde tot de Gazaoorlog. Sinds het ingaan van het bestand zijn dit jaar herhaaldelijk gijzelaars vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
10 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
11 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
11 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
13 uur geleden