Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis

Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft opnieuw Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Yarden Bibas en Ofer Kalderon zijn in de Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis.

De afspraak is dat zaterdag Bibas, Kalderon en Keith Siegel vrijkomen. Kalderon heeft naast de Israëlische ook de Franse nationaliteit en Siegel de Amerikaanse. Israëlische media hebben bericht dat Siegel op een andere locatie wordt vrijgelaten.

De vrijgelaten Bibas is ook de vader van twee jonge gijzelaars. Zijn zoon Kfir was nog een baby toen hij werd ontvoerd. Hamas heeft gezegd dat Kfir, zijn broertje en hun moeder zijn omgekomen.

Ordelijk verloop

De overdracht van de gijzelaars verliep dit keer snel. Er waren weinig toeschouwers. Afgelopen donderdag verliep de overdracht van gijzelaars nog chaotisch, tot woede van Israël. Gewapende strijders moesten zich toen een weg banen door een menigte.

Hamas en andere Palestijnse groepen namen op 7 oktober 2023 ongeveer 250 gijzelaars mee toen ze Israël binnenvielen. Dat leidde tot de Gazaoorlog. Sinds het ingaan van het bestand zijn dit jaar herhaaldelijk gijzelaars vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan.

Meer uit Buitenland

Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

1 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

1 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

3 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

5 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

8 uur geleden