Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis

Hamas draagt opnieuw gijzelaars over aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft opnieuw Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Yarden Bibas en Ofer Kalderon zijn in de Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis.

De afspraak is dat zaterdag Bibas, Kalderon en Keith Siegel vrijkomen. Kalderon heeft naast de Israëlische ook de Franse nationaliteit en Siegel de Amerikaanse. Israëlische media hebben bericht dat Siegel op een andere locatie wordt vrijgelaten.

De vrijgelaten Bibas is ook de vader van twee jonge gijzelaars. Zijn zoon Kfir was nog een baby toen hij werd ontvoerd. Hamas heeft gezegd dat Kfir, zijn broertje en hun moeder zijn omgekomen.

Ordelijk verloop

De overdracht van de gijzelaars verliep dit keer snel. Er waren weinig toeschouwers. Afgelopen donderdag verliep de overdracht van gijzelaars nog chaotisch, tot woede van Israël. Gewapende strijders moesten zich toen een weg banen door een menigte.

Hamas en andere Palestijnse groepen namen op 7 oktober 2023 ongeveer 250 gijzelaars mee toen ze Israël binnenvielen. Dat leidde tot de Gazaoorlog. Sinds het ingaan van het bestand zijn dit jaar herhaaldelijk gijzelaars vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan.

Meer uit Buitenland

Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

46 minuten geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

1 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

4 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

5 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

5 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

6 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

11 uur geleden