Hamas draagt lichamen vier gijzelaars over aan Rode Kruis
KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Hamas heeft de lichamen van vier gijzelaars overgedragen aan het Rode Kruis. Dat gebeurde in Khan Younis, waar gewapende Hamasleden zich hadden verzameld rond een podium waarop de vier kisten tentoongesteld werden. Onder de lichamen die werden overgedragen, zijn die van twee jonge kinderen uit het gezin Bibas en hun moeder. Hamas zegt dat ze omkwamen bij een Israëlische raketaanval. De identiteit van de resten wordt later door Israël met DNA-onderzoek gecontroleerd.
De overdracht van de lichamen van de gijzelaars verliep relatief rustiger dan eerdere uitwisselingen. Strijders en belangstellenden verzamelden zich rond de plek van de overdracht, maar bewaarden enige afstand. Het Rode Kruis plaatste witte schermen bij de terreinauto's, kennelijk om het inladen van de doodskisten aan het zicht van de verzamelde menigte te onttrekken.
Het gezin Bibas werd op 7 oktober 2023 meegenomen uit de kibboets Nir Oz. Het ging om vader Yarden, moeder Shiri en de jongetjes Kfir (9 maanden) en Ariel (4 jaar).
Jongste gijzelaars
De kinderen waren de jongste gijzelaars van Hamas. Het gezin, waarvan de kinderen opvallend rood haar hadden, groeide uit tot een symbool van de Israëlische gijzelaars. Yarden werd op 1 februari al vrijgelaten.
Het vierde lichaam is van de gijzelaar Oded Lifschitz. Hij was 83 toen hij werd ontvoerd.
Bij de overdracht van de kisten was achter het podium een doek opgehangen met een bewerkte afbeelding van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Daarbij stond in het Engels de tekst "De oorlogsmisdadiger Netanyahu & zijn nazileger hebben ze gedood met raketten vanuit zionistische oorlogsvliegtuigen".
Meer uit Buitenland
BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
17 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
3 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
9 uur geleden