
Hamas claimt raketaanval op Israël
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse groepering Hamas zegt een raketaanval op Israël te hebben uitgevoerd. In Centraal-Israël is het luchtalarm afgegaan, vanwege projectielen vanuit de Gazastrook, meldt de Israëlische krijgsmacht.
Het Israëlische leger laat verder weten een van de projectielen succesvol te hebben onderschept. Twee andere projectielen zouden zijn neergekomen in een open gebied. De gewapende tak van Hamas zegt te reageren op "de zionistische afslachtingen van burgers".
De aanval op Israël komt op de derde dag van grootschalige Israëlische bombardementen op de Gazastrook. Daarbij zijn volgens de Gazaanse autoriteiten 504 doden gevallen, onder wie meer dan 190 kinderen. Israël is ook weer bezig met grondoperaties en heeft de strategische Netzarim-corridor, die Gaza in een noordelijke en zuidelijke helft verdeelt, opnieuw ingenomen.
Impasse
Het geweld is opgelaaid wegens een impasse tussen Israël en Hamas. In januari ging na vijftien maanden bloedige strijd een bestand in. De eerste fase van zes weken liep af zonder afspraken over de volgende fase.
Het staakt-het-vuren zou volgens het oorspronkelijke plan blijven gelden zolang er wordt onderhandeld over fase twee. Israël pleit met Amerikaanse steun voor een verlenging van de eerste fase en extra vrijlatingen van gijzelaars, terwijl Hamas de tweede fase wil laten ingaan. De tweede fase moet bestaan uit onder meer een permanente wapenstilstand, de terugtrekking van alle Israëlische militairen uit Gaza en vrijlatingen van gijzelaars.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
50 minuten geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.
9 uur geleden