Hamas blijft met Israël onderhandelen over staakt-het-vuren
DOHA (ANP/AFP) - Hamas blijft met Israël onderhandelen over een staakt-het-vuren. Een woordvoerder van de groepering meldt dit nadat Israël burgers in het oosten van Rafah heeft opgeroepen te evacueren, wat mogelijk wijst op een Israëlisch grondoffensief in die stad in Gaza.
"We zetten de onderhandelingen positief en op een open manier voort", aldus woordvoerder Abdul Latif al Qanou tegen persbureau AFP. Hij benadrukt dat Hamas een overeenkomst wil bereiken waarmee een einde komt aan de zeven maanden durende oorlog. Israël is tegen een permanent bestand, omdat het Hamas volledig wil uitschakelen.
Een delegatie van Hamas was afgelopen weekend in de Egyptische hoofdstad Caïro om te onderhandelen over een nieuw bestand. Ze zijn inmiddels terug in Qatar, waar de politieke leiding van Hamas is gevestigd, maar gaan dinsdag weer naar Caïro. Hamas en Israël zijn tot dusver één keer erin geslaagd een deal te sluiten. In november werd een week niet gevochten en werden gijzelaars en Palestijnse gevangenen uitgewisseld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
4 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
6 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
6 uur geleden