Hamas blijft erbij: ruil gijzelaars pas als oorlog stopt
BEIROET (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas benadrukt dat een volgende ruil tussen Hamas-gijzelaars en Palestijnse gevangenen in Israël is uitgesloten zolang Israël niet stopt met de oorlog in de Gazastrook. Een Hamas-functionaris in de Libanese hoofdstad Beiroet zegt open te staan voor initiatieven van bemiddelaars Qatar en Egypte om tot een ruil te komen die een einde maakt aan de strijd.
De uitlatingen volgen op meldingen dat de Israëlische geheime dienst Mossad in de Poolse hoofdstad Warschau met de Amerikaanse geheime dienst CIA en Qatar onderhandelt over een akkoord met Hamas om gijzelaars die worden vastgehouden in de Gazastrook vrij te laten.
Volgens Israëlische schattingen worden er nog ongeveer 110 gijzelaars vastgehouden in het belegerde Palestijnse gebied. De gewapende tak van Hamas publiceerde een nieuwe video op het sociaal medium Telegram waarin drie oudere gegijzelden de Israëlische regering om vrijlating smeken.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
31 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geleden