Hamas blijft erbij: eerst einde strijd Gaza, dan ruil gevangenen
GAZA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas en bondgenoten benadrukken dat er eerst een einde moet komen aan de Israëlische "agressie" voordat een ruil van gijzelaars tegen Palestijnse gevangenen mogelijk is. Hamas eist dat het Israëlische leger zich terugtrekt uit de Gazastrook, pas dan is een uitwisseling mogelijk.
De verklaring volgt op het nieuws dat een voorstel voor een gevechtspauze en de vrijlating van gijzelaars aan Hamas wordt voorgelegd door bemiddelaar Qatar na onderhandelingen met Israël, de Verenigde Staten en Egypte. Het plan zou moeten leiden tot een permanent staakt-het-vuren.
Tijdens de aanval op Israël op 7 oktober ontvoerde Hamas meer dan tweehonderd mensen. Eind november kwamen Israël en Hamas een gevechtspauze overeen. Toen liet Hamas een aantal gijzelaars vrij, Israël liet Palestijnse gevangenen vrij. Er zouden nog zo'n honderd gijzelaars worden vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
5 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
5 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
5 uur geleden