
Hamas blijft erbij: eerst einde strijd Gaza, dan ruil gevangenen
GAZA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas en bondgenoten benadrukken dat er eerst een einde moet komen aan de Israëlische "agressie" voordat een ruil van gijzelaars tegen Palestijnse gevangenen mogelijk is. Hamas eist dat het Israëlische leger zich terugtrekt uit de Gazastrook, pas dan is een uitwisseling mogelijk.
De verklaring volgt op het nieuws dat een voorstel voor een gevechtspauze en de vrijlating van gijzelaars aan Hamas wordt voorgelegd door bemiddelaar Qatar na onderhandelingen met Israël, de Verenigde Staten en Egypte. Het plan zou moeten leiden tot een permanent staakt-het-vuren.
Tijdens de aanval op Israël op 7 oktober ontvoerde Hamas meer dan tweehonderd mensen. Eind november kwamen Israël en Hamas een gevechtspauze overeen. Toen liet Hamas een aantal gijzelaars vrij, Israël liet Palestijnse gevangenen vrij. Er zouden nog zo'n honderd gijzelaars worden vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen op het zuiden van de Gazastrook donderdagochtend hebben tien mensen het leven gekost, meldt de Gazaanse burgerbeschermingsdienst. "Minstens tien burgers werden gedood en tientallen anderen raakten gewond bij Israëlische luchtaanvallen op zes huizen ten oosten van Khan Younis, in de zuidelijke Gazastrook", zei een woordvoerder van het agentschap.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zei dat het donderdagochtend vroeg een raket heeft onderschept die vanaf Jemen was afgevuurd. Sirenes klonken in verschillende gebieden in Israël, nadat het projectiel was afgevuurd, berichtte het leger. De Israëlische politie zei dat er zowel in Tel Aviv als in Jeruzalem sirenes werden gehoord.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Finland is voor het achtste jaar op rij gerangschikt als het land met de gelukkigste bevolking ter wereld, volgens het World Happiness Report dat donderdag werd gepubliceerd. Net als vorig jaar stonden de Scandinavische landen allemaal in de top tien. Denemarken eindigde op de tweede plaats, IJsland op drie, Zweden op vier en Noorwegen op plaats zeven. Nederland stond dit jaar op de vijfde plek.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly zei woensdag dat China de afgelopen weken vier Canadese burgers heeft geëxecuteerd, ondanks verzoeken tot genade vanuit Canada. "We veroordelen de executies ten zeerste", aldus Joly tegen verslaggevers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal donderdag een uitvoerend bevel ondertekenen om het ministerie van Onderwijs te sluiten, aldus het Witte Huis. Met het ondertekenen van het bevel vervult Trump, die herhaaldelijk heeft gezegd het ministerie te zullen sluiten, een belangrijke campagnebelofte.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De arrestatie van de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu, roept bij de Europese Unie vragen op over de democratische waarden van Turkije. Buitenlandchef Kaja Kallas roept de regering in Ankara op om transparant te zijn over de zaak.
11 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Houthi's zeggen dat de Verenigde Staten opnieuw doelen hebben aangevallen in Jemen. In de hoofdstad Sanaa zijn negen gewonden gevallen, zegt een woordvoerder van het door de Houthi's gerunde gezondheidsministerie.
13 uur geleden