Hamas: bij grondoffensief Rafah komt er geen deal over gijzelaars
RAFAH (ANP/DPA/RTR) - Als Israël start met een grondoffensief in de grensstad Rafah in de Gazastrook "legt dat een bom" onder onderhandelingen over de uitwisseling van gijzelaars. Dat laat een Hamas-leider weten via een eigen televisiestation. Hamas heeft nog steeds meer dan honderd Israëlische gijzelaars in handen.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei zondagochtend in een interview met het Amerikaanse ABC News dat zijn leger hoe dan ook Rafah binnen zal trekken. Volgens hem krijgen de mensen die in de stad verblijven, en dat zijn er inmiddels bijna anderhalf miljoen, eerst nog wel de kans om Rafah te verlaten.
Er klinkt internationaal veel kritiek op de Israëlische plannen om ook in Rafah met een grondoffensief strijders van Hamas uit te schakelen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock waarschuwde voor "een humanitaire catastrofe" en zei dat "de bevolking van Gaza niet in het niets kan verdwijnen".
Ook de Egyptische regering, die vreest voor een vluchtelingenstroom naar het Sinaï-schiereiland dat grenst aan Rafah, waarschuwde Israël niet met een grondoffensief in de stad te beginnen. Caïro dreigt in dat scenario een decennia oud vredesverdrag met het land op te schorten.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
9 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.
10 uur geleden