Hamas bevestigt dood van leider gewapende tak
GAZA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van commandant Mohammed Deif van haar gewapende tak, de al-Qassam Brigades. Deif werd gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag voor mogelijke oorlogsmisdaden.
Volgens Hamas kwam hij vorig jaar om het leven bij een Israëlische aanval. Van het Hamas-kopstuk werd al langer aangenomen dat hij niet meer leefde. Hij gold als een van de bedenkers van de grootscheepse aanval van 7 oktober 2023 op Israël.
Israël meldde in augustus al dat Deif een maand eerder was omgekomen bij een luchtaanval in de Gazastrook. Het ICC hield hem verantwoordelijk voor onder meer moord, uitroeiing, martelingen, gijzelingen en verkrachtingen.
Hamas bevestigt ook dat kopstuk Marwan Issa dood is. Hij kwam volgens Israël al in maart om bij een luchtaanval op Gaza. Issa was de plaatsvervanger van Deif bij de al-Qassam Brigades en gold op dat moment als de nummer drie van Hamas. Ook hij werd beschouwd als een van de planners van de aanval op 7 oktober.
Meer uit Buitenland
CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
10 uur geleden