Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas bevestigt dat Israël nieuwe gijzelaarslijst heeft afgewezen

Hamas bevestigt dat Israël nieuwe gijzelaarslijst heeft afgewezen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt dat Israël een door Hamas samengestelde lijst van vrij te laten gijzelaars niet heeft geaccepteerd. Daardoor is een verlenging op donderdagochtend van de tijdelijke wapenstilstand minder waarschijnlijk geworden.

Volgens Hamas stonden op de lijst zeven vrouwen en kinderen, evenals de lichamen van drie andere gijzelaars die volgens de groep zijn gedood tijdens Israëlische bombardementen op de Gazastrook. "Dit ondanks de bevestiging via bemiddelaars dat deze groep alles is wat onze beweging heeft op het gebied van gedetineerden in de overeengekomen categorie", aldus Hamas in een verklaring.

Eerder meldden Israëlische media al dat Israël en Hamas nog geen overeenstemming hadden over een volgende gevangenenruil. Volgens de Israëlische nationale publieke omroep Kan wil het oorlogskabinet "vóór 07.00 uur" (lokale tijd) van Hamas een "verbeterde lijst" ontvangen van Israëlische gevangenen die vervolgens zullen worden vrijgelaten. Kan citeerde een Israëlische bron: "Als de huidige lijst om zeven uur 's ochtends niet veranderd is, hervatten we de gevechten."

De gewapende tak van Hamas heeft op dat laatste al een voorschot genomen door zijn strijders in de Gazastrook te vertellen dat ze klaar moeten zijn om de gevechten met Israël te hervatten als de tot donderdag 07.00 uur geldende wapenstilstand niet wordt verlengd. Strijders moeten "paraat blijven tenzij er een officiële verklaring wordt afgegeven waarin de verlenging van de wapenstilstand wordt bevestigd", aldus de militante groepering in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

59 minuten geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

3 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

4 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

6 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

6 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

8 uur geleden