Hamas bevestigt dat Israël nieuwe gijzelaarslijst heeft afgewezen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt dat Israël een door Hamas samengestelde lijst van vrij te laten gijzelaars niet heeft geaccepteerd. Daardoor is een verlenging op donderdagochtend van de tijdelijke wapenstilstand minder waarschijnlijk geworden.
Volgens Hamas stonden op de lijst zeven vrouwen en kinderen, evenals de lichamen van drie andere gijzelaars die volgens de groep zijn gedood tijdens Israëlische bombardementen op de Gazastrook. "Dit ondanks de bevestiging via bemiddelaars dat deze groep alles is wat onze beweging heeft op het gebied van gedetineerden in de overeengekomen categorie", aldus Hamas in een verklaring.
Eerder meldden Israëlische media al dat Israël en Hamas nog geen overeenstemming hadden over een volgende gevangenenruil. Volgens de Israëlische nationale publieke omroep Kan wil het oorlogskabinet "vóór 07.00 uur" (lokale tijd) van Hamas een "verbeterde lijst" ontvangen van Israëlische gevangenen die vervolgens zullen worden vrijgelaten. Kan citeerde een Israëlische bron: "Als de huidige lijst om zeven uur 's ochtends niet veranderd is, hervatten we de gevechten."
De gewapende tak van Hamas heeft op dat laatste al een voorschot genomen door zijn strijders in de Gazastrook te vertellen dat ze klaar moeten zijn om de gevechten met Israël te hervatten als de tot donderdag 07.00 uur geldende wapenstilstand niet wordt verlengd. Strijders moeten "paraat blijven tenzij er een officiële verklaring wordt afgegeven waarin de verlenging van de wapenstilstand wordt bevestigd", aldus de militante groepering in een verklaring.
Meer uit Buitenland
MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.
16 minuten geledenEAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) wil volgens zijn advocaten in hoger beroep.
20 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.
2 uur geleden