Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas beschuldigt VN-agentschap van samenzwering met Israël

Hamas beschuldigt VN-agentschap van samenzwering met Israël

GAZA-STAD/TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Hamas beschuldigt het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) van samenzwering met Israël bij de "gedwongen verplaatsing" van burgers in de Gazastrook. Vele honderdduizenden Palestijnen zijn vanuit het noorden naar het zuiden van het kustgebied getrokken.

Het Israëlische leger heeft de bevolking meermaals opgeroepen het noorden te verlaten. Woensdag vertrokken nog eens duizenden burgers. Het leger hield tussen 10.00 en 15.00 uur voor de vierde dag op rij een zogeheten vluchtroute open voor wie naar het zuiden wil. Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn volgens de Verenigde Naties meer dan 1,5 miljoen mensen ontheemd geraakt, ongeveer 70 procent van alle inwoners.

De autoriteiten in de Gazastrook, die onder controle van Hamas staat, zeggen dat er in het gebied geen veilige plekken meer zijn. Een woordvoerder adviseerde burgers niet te luisteren naar instructies van het Israëlische leger. Israël beschuldigt Hamas ervan Palestijnse burgers als "menselijke schilden" te gebruiken.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

45 minuten geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

5 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

5 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

5 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

7 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

7 uur geleden