Hamas beschuldigt VN-agentschap van samenzwering met Israël
GAZA-STAD/TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Hamas beschuldigt het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) van samenzwering met Israël bij de "gedwongen verplaatsing" van burgers in de Gazastrook. Vele honderdduizenden Palestijnen zijn vanuit het noorden naar het zuiden van het kustgebied getrokken.
Het Israëlische leger heeft de bevolking meermaals opgeroepen het noorden te verlaten. Woensdag vertrokken nog eens duizenden burgers. Het leger hield tussen 10.00 en 15.00 uur voor de vierde dag op rij een zogeheten vluchtroute open voor wie naar het zuiden wil. Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn volgens de Verenigde Naties meer dan 1,5 miljoen mensen ontheemd geraakt, ongeveer 70 procent van alle inwoners.
De autoriteiten in de Gazastrook, die onder controle van Hamas staat, zeggen dat er in het gebied geen veilige plekken meer zijn. Een woordvoerder adviseerde burgers niet te luisteren naar instructies van het Israëlische leger. Israël beschuldigt Hamas ervan Palestijnse burgers als "menselijke schilden" te gebruiken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
2 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
10 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
10 uur geleden