Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas beschuldigt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan de gesprekken over een staakt-het-vuren te belemmeren. De Palestijnse groepering roept bemiddelaars op een einde te maken aan de "manipulaties en misdaden" van Netanyahu.
"Terwijl de Hamasbeweging flexibiliteit en positiviteit toont bij het bereiken van een overeenkomst die de zionistische agressie stopt, komt Netanyahu bij de onderhandelingen met extra obstakels terwijl hij zijn agressie en misdaden tegen ons volk opvoert", verklaart Hamas op Telegram.
Netanyahu zei zondag dat een deal over een wapenstilstand Israël moet toestaan tegen Hamas te blijven vechten. Maandag trokken Israëlische tanks dieper Gaza-Stad binnen na een nacht vol bombardementen. De politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, heeft de bemiddelaars gewaarschuwd dat de Israëlische acties in Gaza ertoe kunnen leiden dat de onderhandelingen stuklopen.
Een bron binnen Hamas zei eerder tegen persbureau Reuters dat de groepering niet langer eist dat Israël instemt met een permanent staakt-het-vuren zodra het een deal ondertekent. Hamas zou het nu acceptabel vinden als onderhandelingen over een permanent bestand plaatsvinden tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het huidige vredesvoorstel bestaat uit meerdere fases waarvan de eerste een zes weken durend bestand omvat. De strijd moet in een latere fase definitief ten einde komen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
7 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
10 uur geleden