Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen

Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas beschuldigt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan de gesprekken over een staakt-het-vuren te belemmeren. De Palestijnse groepering roept bemiddelaars op een einde te maken aan de "manipulaties en misdaden" van Netanyahu.

"Terwijl de Hamasbeweging flexibiliteit en positiviteit toont bij het bereiken van een overeenkomst die de zionistische agressie stopt, komt Netanyahu bij de onderhandelingen met extra obstakels terwijl hij zijn agressie en misdaden tegen ons volk opvoert", verklaart Hamas op Telegram.

Netanyahu zei zondag dat een deal over een wapenstilstand Israël moet toestaan tegen Hamas te blijven vechten. Maandag trokken Israëlische tanks dieper Gaza-Stad binnen na een nacht vol bombardementen. De politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, heeft de bemiddelaars gewaarschuwd dat de Israëlische acties in Gaza ertoe kunnen leiden dat de onderhandelingen stuklopen.

Een bron binnen Hamas zei eerder tegen persbureau Reuters dat de groepering niet langer eist dat Israël instemt met een permanent staakt-het-vuren zodra het een deal ondertekent. Hamas zou het nu acceptabel vinden als onderhandelingen over een permanent bestand plaatsvinden tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het huidige vredesvoorstel bestaat uit meerdere fases waarvan de eerste een zes weken durend bestand omvat. De strijd moet in een latere fase definitief ten einde komen.

Meer uit Buitenland

Qatar: weer aandringen op gesprekken Iran en VS na akkoord Oman

DOHA (ANP/RTR) - Pas als er een overeenkomst gesloten is tussen Iran en Oman over de Straat van Hormuz, gaan bemiddelaars door met het aandringen op gesprekken tussen Iran en de VS. Dat meldt een woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang door de belangrijke zeestraat.

7 minuten geleden
Veel meer mensen moesten huis verlaten na aardbeving Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Door de aardbeving met een kracht van 7.7 die zaterdag het Indonesische eiland Flores trof, hebben zo'n 40.000 mensen hun huis moeten verlaten, melden de autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van bijna 13.000 ontheemden.

9 minuten geleden
Oekraïner in Duitsland veroordeeld voor sabotage bij pakketdienst

STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse rechter heeft een 30-jarige Oekraïner veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf voor sabotage namens Rusland. Twee anderen werden vrijgesproken. Ze werden ervan beschuldigd dat ze hadden meegewerkt aan het in kaart brengen van Duitse logistieke lijnen van een pakketbezorger om later een brandaanslag uit te voeren in opdracht van een Russische inlichtingendienst.

1 uur geleden
Europese landen sturen extra hulp naar Colombia na aardbeving

BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen sturen extra hulp naar Colombia na de dodelijke aardbeving vorige week. Deze had een kracht van 7.4. Zweden, Duitsland en Luxemburg leveren via een Europees steunprogramma tenten, waterfilters, voedsel en andere essentiële spullen. Dat meldt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Er gaat ook een coördinator naar Colombia om de hulp in goede banen te leiden.

1 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open als VS aan onze eisen voldoen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz gaat pas open als de Verenigde Staten aan de eisen van Iran voldoen. Dat heeft de Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf gezegd in een speech. Hij noemde het beëindigen van de Amerikaanse zeeblokkade, het opheffen van sancties op olie en het vrijgeven van Iraanse tegoeden in het buitenland.

2 uur geleden
Hamas zegt verder te willen met proces richting vredesdeal

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas wil verder met het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de Verenigde Staten tot stand kwam. Een woordvoerder zegt tegen persbureau AFP dat daarvoor wel ook de steun van Israël noodzakelijk is. Die steun is er vooralsnog niet. Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft hier de voorbije dagen over gesproken met zowel Hamas als Israël.

2 uur geleden
Pakistaanse oud-premier vanuit cel naar ziekenhuis voor controle

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (73) moet van de gevangenis naar het ziekenhuis worden overgebracht voor medische controles. Dat heeft het hooggerechtshof van Pakistan bepaald. Khan zit sinds 2023 vast en is veroordeeld in verschillende zaken, onder meer voor fraude. Zijn partijgenoten van de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) en familie maken zich zorgen over zijn gezondheid.

3 uur geleden