Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas beschuldigt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan de gesprekken over een staakt-het-vuren te belemmeren. De Palestijnse groepering roept bemiddelaars op een einde te maken aan de "manipulaties en misdaden" van Netanyahu.
"Terwijl de Hamasbeweging flexibiliteit en positiviteit toont bij het bereiken van een overeenkomst die de zionistische agressie stopt, komt Netanyahu bij de onderhandelingen met extra obstakels terwijl hij zijn agressie en misdaden tegen ons volk opvoert", verklaart Hamas op Telegram.
Netanyahu zei zondag dat een deal over een wapenstilstand Israël moet toestaan tegen Hamas te blijven vechten. Maandag trokken Israëlische tanks dieper Gaza-Stad binnen na een nacht vol bombardementen. De politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, heeft de bemiddelaars gewaarschuwd dat de Israëlische acties in Gaza ertoe kunnen leiden dat de onderhandelingen stuklopen.
Een bron binnen Hamas zei eerder tegen persbureau Reuters dat de groepering niet langer eist dat Israël instemt met een permanent staakt-het-vuren zodra het een deal ondertekent. Hamas zou het nu acceptabel vinden als onderhandelingen over een permanent bestand plaatsvinden tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het huidige vredesvoorstel bestaat uit meerdere fases waarvan de eerste een zes weken durend bestand omvat. De strijd moet in een latere fase definitief ten einde komen.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
41 minuten geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
2 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
6 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
7 uur geleden