Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen

Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas beschuldigt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan de gesprekken over een staakt-het-vuren te belemmeren. De Palestijnse groepering roept bemiddelaars op een einde te maken aan de "manipulaties en misdaden" van Netanyahu.

"Terwijl de Hamasbeweging flexibiliteit en positiviteit toont bij het bereiken van een overeenkomst die de zionistische agressie stopt, komt Netanyahu bij de onderhandelingen met extra obstakels terwijl hij zijn agressie en misdaden tegen ons volk opvoert", verklaart Hamas op Telegram.

Netanyahu zei zondag dat een deal over een wapenstilstand Israël moet toestaan tegen Hamas te blijven vechten. Maandag trokken Israëlische tanks dieper Gaza-Stad binnen na een nacht vol bombardementen. De politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, heeft de bemiddelaars gewaarschuwd dat de Israëlische acties in Gaza ertoe kunnen leiden dat de onderhandelingen stuklopen.

Een bron binnen Hamas zei eerder tegen persbureau Reuters dat de groepering niet langer eist dat Israël instemt met een permanent staakt-het-vuren zodra het een deal ondertekent. Hamas zou het nu acceptabel vinden als onderhandelingen over een permanent bestand plaatsvinden tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het huidige vredesvoorstel bestaat uit meerdere fases waarvan de eerste een zes weken durend bestand omvat. De strijd moet in een latere fase definitief ten einde komen.

Meer uit Buitenland

Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

46 minuten geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

2 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

3 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

3 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

4 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

4 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

5 uur geleden