Hamas beschuldigt Netanyahu van belemmeren onderhandelingen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas beschuldigt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan de gesprekken over een staakt-het-vuren te belemmeren. De Palestijnse groepering roept bemiddelaars op een einde te maken aan de "manipulaties en misdaden" van Netanyahu.
"Terwijl de Hamasbeweging flexibiliteit en positiviteit toont bij het bereiken van een overeenkomst die de zionistische agressie stopt, komt Netanyahu bij de onderhandelingen met extra obstakels terwijl hij zijn agressie en misdaden tegen ons volk opvoert", verklaart Hamas op Telegram.
Netanyahu zei zondag dat een deal over een wapenstilstand Israël moet toestaan tegen Hamas te blijven vechten. Maandag trokken Israëlische tanks dieper Gaza-Stad binnen na een nacht vol bombardementen. De politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, heeft de bemiddelaars gewaarschuwd dat de Israëlische acties in Gaza ertoe kunnen leiden dat de onderhandelingen stuklopen.
Een bron binnen Hamas zei eerder tegen persbureau Reuters dat de groepering niet langer eist dat Israël instemt met een permanent staakt-het-vuren zodra het een deal ondertekent. Hamas zou het nu acceptabel vinden als onderhandelingen over een permanent bestand plaatsvinden tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het huidige vredesvoorstel bestaat uit meerdere fases waarvan de eerste een zes weken durend bestand omvat. De strijd moet in een latere fase definitief ten einde komen.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.
30 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
19 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
20 uur geleden