Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas: aanhoudende aanvallen brengen gijzelaars in gevaar

Hamas: aanhoudende aanvallen brengen gijzelaars in gevaar

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël meldt de afgelopen dag nog tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd in de Gazastrook. De krijgsmacht zou een vijftigtal doelen hebben bestookt in het kustgebied. Hamas waarschuwt dat gijzelaars daarmee in gevaar worden gebracht.

De Israëlische mededeling over nieuwe aanvallen volgt op het nieuws dat er een akkoord zou zijn over een wapenstilstand. Israël moet die deal nog goedkeuren en het is onduidelijk wanneer dat gaat gebeuren.

In een verklaring van de krijgsmacht staat dat opnieuw "terroristen van Hamas en Islamitische Jihad" onder vuur zijn genomen. Ook wapenopslagplaatsen, observatieposten en militaire locaties zouden zijn bestookt.

Gijzelaar

De gewapende tak van Hamas claimde dat onder meer een locatie is getroffen waar een gijzelaar wordt vastgehouden. Zij zou vrijkomen in de eerste fase van de deal. De groep zei niet wat er met de vrouw is gebeurd.

Op Telegram schreef Hamas dat Israëlische "agressie" kan leiden tot een "tragedie" voor gijzelaars die kunnen vrijkomen.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

4 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

5 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

5 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

7 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

7 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

8 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

8 uur geleden