Hamas: aanhoudende aanvallen brengen gijzelaars in gevaar
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël meldt de afgelopen dag nog tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd in de Gazastrook. De krijgsmacht zou een vijftigtal doelen hebben bestookt in het kustgebied. Hamas waarschuwt dat gijzelaars daarmee in gevaar worden gebracht.
De Israëlische mededeling over nieuwe aanvallen volgt op het nieuws dat er een akkoord zou zijn over een wapenstilstand. Israël moet die deal nog goedkeuren en het is onduidelijk wanneer dat gaat gebeuren.
In een verklaring van de krijgsmacht staat dat opnieuw "terroristen van Hamas en Islamitische Jihad" onder vuur zijn genomen. Ook wapenopslagplaatsen, observatieposten en militaire locaties zouden zijn bestookt.
Gijzelaar
De gewapende tak van Hamas claimde dat onder meer een locatie is getroffen waar een gijzelaar wordt vastgehouden. Zij zou vrijkomen in de eerste fase van de deal. De groep zei niet wat er met de vrouw is gebeurd.
Op Telegram schreef Hamas dat Israëlische "agressie" kan leiden tot een "tragedie" voor gijzelaars die kunnen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden