Hamas: aanhoudende aanvallen brengen gijzelaars in gevaar
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël meldt de afgelopen dag nog tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd in de Gazastrook. De krijgsmacht zou een vijftigtal doelen hebben bestookt in het kustgebied. Hamas waarschuwt dat gijzelaars daarmee in gevaar worden gebracht.
De Israëlische mededeling over nieuwe aanvallen volgt op het nieuws dat er een akkoord zou zijn over een wapenstilstand. Israël moet die deal nog goedkeuren en het is onduidelijk wanneer dat gaat gebeuren.
In een verklaring van de krijgsmacht staat dat opnieuw "terroristen van Hamas en Islamitische Jihad" onder vuur zijn genomen. Ook wapenopslagplaatsen, observatieposten en militaire locaties zouden zijn bestookt.
Gijzelaar
De gewapende tak van Hamas claimde dat onder meer een locatie is getroffen waar een gijzelaar wordt vastgehouden. Zij zou vrijkomen in de eerste fase van de deal. De groep zei niet wat er met de vrouw is gebeurd.
Op Telegram schreef Hamas dat Israëlische "agressie" kan leiden tot een "tragedie" voor gijzelaars die kunnen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
6 uur geleden