Hamas: aanhoudende aanvallen brengen gijzelaars in gevaar
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël meldt de afgelopen dag nog tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd in de Gazastrook. De krijgsmacht zou een vijftigtal doelen hebben bestookt in het kustgebied. Hamas waarschuwt dat gijzelaars daarmee in gevaar worden gebracht.
De Israëlische mededeling over nieuwe aanvallen volgt op het nieuws dat er een akkoord zou zijn over een wapenstilstand. Israël moet die deal nog goedkeuren en het is onduidelijk wanneer dat gaat gebeuren.
In een verklaring van de krijgsmacht staat dat opnieuw "terroristen van Hamas en Islamitische Jihad" onder vuur zijn genomen. Ook wapenopslagplaatsen, observatieposten en militaire locaties zouden zijn bestookt.
Gijzelaar
De gewapende tak van Hamas claimde dat onder meer een locatie is getroffen waar een gijzelaar wordt vastgehouden. Zij zou vrijkomen in de eerste fase van de deal. De groep zei niet wat er met de vrouw is gebeurd.
Op Telegram schreef Hamas dat Israëlische "agressie" kan leiden tot een "tragedie" voor gijzelaars die kunnen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
25 minuten geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.
1 uur geledenDEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
4 uur geleden