Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas: 50 gijzelaars dood na Israëlische aanvallen

Hamas: 50 gijzelaars dood na Israëlische aanvallen

GAZA (ANP/RTR/AFP) - Hamas meldt dat er ongeveer vijftig gijzelaars gedood zijn als gevolg van Israëlische aanvallen. Of dat komt door de aanvallen van Israël zelf, of dat gijzelaars zijn geëxecuteerd uit vergelding, laat de organisatie in het midden. Of de cijfers over slachtofferaantallen kloppen, kan niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Het bericht over de gedode gijzelaars is op Telegram verspreid door Abu Obeida, een woordvoerder van de zogenoemde Al-Qassam-brigades. Dat is de gewapende tak van Hamas. Het Telegrambericht vermeldt niet waardoor de gijzelaars precies om het leven zijn gekomen, behalve dat hun dood "het gevolg van Zionistische aanvallen en slachtpartijen" is.

Eerder heeft Hamas gewaarschuwd dat gijzelaars gedood zouden worden als Israël zijn aanvallen zou doorzetten. Gezondheidsorganisaties, waaronder de Wereldgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties, hebben bovendien gewaarschuwd dat veel gijzelaars medische hulp nodig hebben vanwege een zwakke gezondheid. In Gaza zijn tekorten aan voedsel, water en medische materialen als gevolg van de Israëlische blokkade van het gebied. Volgens Israël zijn 224 mensen in gijzeling genomen, zowel Israëliërs als buitenlanders. Zeker vier gijzelaars zijn vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

25 minuten geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

2 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

3 uur geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

3 uur geleden
Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

3 uur geleden
Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg

GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.

4 uur geleden
Rusland claimt dat Oekraïne achter aanslag op generaal zat

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".

4 uur geleden