Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas: 50 gijzelaars dood na Israëlische aanvallen

Hamas: 50 gijzelaars dood na Israëlische aanvallen

GAZA (ANP/RTR/AFP) - Hamas meldt dat er ongeveer vijftig gijzelaars gedood zijn als gevolg van Israëlische aanvallen. Of dat komt door de aanvallen van Israël zelf, of dat gijzelaars zijn geëxecuteerd uit vergelding, laat de organisatie in het midden. Of de cijfers over slachtofferaantallen kloppen, kan niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Het bericht over de gedode gijzelaars is op Telegram verspreid door Abu Obeida, een woordvoerder van de zogenoemde Al-Qassam-brigades. Dat is de gewapende tak van Hamas. Het Telegrambericht vermeldt niet waardoor de gijzelaars precies om het leven zijn gekomen, behalve dat hun dood "het gevolg van Zionistische aanvallen en slachtpartijen" is.

Eerder heeft Hamas gewaarschuwd dat gijzelaars gedood zouden worden als Israël zijn aanvallen zou doorzetten. Gezondheidsorganisaties, waaronder de Wereldgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties, hebben bovendien gewaarschuwd dat veel gijzelaars medische hulp nodig hebben vanwege een zwakke gezondheid. In Gaza zijn tekorten aan voedsel, water en medische materialen als gevolg van de Israëlische blokkade van het gebied. Volgens Israël zijn 224 mensen in gijzeling genomen, zowel Israëliërs als buitenlanders. Zeker vier gijzelaars zijn vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

1 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

1 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

1 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

1 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

6 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

7 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

8 uur geleden