Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas: 4385 Palestijnen gedood bij bombardementen op Gazastrook

Hamas: 4385 Palestijnen gedood bij bombardementen op Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische bombardementen op de Gazastrook zijn 4385 Palestijnen overleden, zegt het Palestijnse gezondheidsministerie in Gaza dat onder controle van Hamas staat. Ruim 1700 van die slachtoffers zouden kinderen zijn. Ook vielen er volgens het Palestijnse ministerie ruim 13.500 gewonden.

Israël en de militante Palestijnse beweging Hamas zijn sinds een verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober verwikkeld in gevechten. Aan de Israëlische zijde zijn al meer dan 1400 doden gevallen, zeggen Israëlische autoriteiten. Ook zou Hamas ruim tweehonderd mensen hebben ontvoerd en nog vasthouden in de Gazastrook.

Israël voert aanhoudende bombardementen uit op de Gazastrook. Ook Israël wordt vanuit de Gazastrook nog steeds bestookt met raketten. Veel daarvan worden door het zogeheten Iron Dome luchtafweersysteem onderschept. Ook zou een groot aantal van de raketlanceringen van Hamas mislukken, aldus de Israëlische krijgsmacht.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

8 minuten geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

4 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

5 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

7 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

8 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

9 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

9 uur geleden