Hamas: 4385 Palestijnen gedood bij bombardementen op Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische bombardementen op de Gazastrook zijn 4385 Palestijnen overleden, zegt het Palestijnse gezondheidsministerie in Gaza dat onder controle van Hamas staat. Ruim 1700 van die slachtoffers zouden kinderen zijn. Ook vielen er volgens het Palestijnse ministerie ruim 13.500 gewonden.
Israël en de militante Palestijnse beweging Hamas zijn sinds een verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober verwikkeld in gevechten. Aan de Israëlische zijde zijn al meer dan 1400 doden gevallen, zeggen Israëlische autoriteiten. Ook zou Hamas ruim tweehonderd mensen hebben ontvoerd en nog vasthouden in de Gazastrook.
Israël voert aanhoudende bombardementen uit op de Gazastrook. Ook Israël wordt vanuit de Gazastrook nog steeds bestookt met raketten. Veel daarvan worden door het zogeheten Iron Dome luchtafweersysteem onderschept. Ook zou een groot aantal van de raketlanceringen van Hamas mislukken, aldus de Israëlische krijgsmacht.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
2 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
3 uur geleden