Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halvering bitcoin voltooid

Halvering bitcoin voltooid

DEN HAAG (ANP) - De zogeheten 'halving' van cryptomunt bitcoin is in de nacht van vrijdag op zaterdag voltooid. Deze halvering, die eens in de vier jaar plaatsvindt, moet inflatie van bitcoin tegengaan door de munt schaarser te maken.

De halving vertraagt elke keer het creëren van nieuwe bitcoins. Daardoor onderscheidt de digitale valuta zich van fiatgeld zoals euro's, waarvan een onbeperkt aantal bijgedrukt kan worden. Het aantal mogelijk bitcoins is beperkt tot 21 miljoen, en tot nu toe zijn er 19,6 miljoen uitgegeven.

Cryptobeleggers keken uit naar de vierde halvering. Na de vorige stuwde het afgenomen aanbod de bitcoinkoers flink omhoog. Ook nu hopen beleggers dat deze gebeurtenis weer tot een verdere opmars zal leiden. Zaterdagochtend na de halvering bleef de bitcoinprijs, die rond de 59.600 euro noteert, onveranderd.

Meer uit Financieel

Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

1 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

2 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

5 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

5 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

14 uur geleden