Halvering bitcoin voltooid
DEN HAAG (ANP) - De zogeheten 'halving' van cryptomunt bitcoin is in de nacht van vrijdag op zaterdag voltooid. Deze halvering, die eens in de vier jaar plaatsvindt, moet inflatie van bitcoin tegengaan door de munt schaarser te maken.
De halving vertraagt elke keer het creƫren van nieuwe bitcoins. Daardoor onderscheidt de digitale valuta zich van fiatgeld zoals euro's, waarvan een onbeperkt aantal bijgedrukt kan worden. Het aantal mogelijk bitcoins is beperkt tot 21 miljoen, en tot nu toe zijn er 19,6 miljoen uitgegeven.
Cryptobeleggers keken uit naar de vierde halvering. Na de vorige stuwde het afgenomen aanbod de bitcoinkoers flink omhoog. Ook nu hopen beleggers dat deze gebeurtenis weer tot een verdere opmars zal leiden. Zaterdagochtend na de halvering bleef de bitcoinprijs, die rond de 59.600 euro noteert, onveranderd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Meta overtreedt digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook. Dat concludeert de Europese Commissie vrijdag. De Commissie deed onderzoek naar het oneindig scrollen, automatisch afspelen van content, pushmeldingen en gepersonaliseerde aanbevelingen op de socialmediaplatforms.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse toezichthouders roepen organisaties en overheden op om digitale autonomie nadrukkelijk mee te wegen bij de inkoop van IT-diensten. Die aanbeveling doen de Autoriteit Consument & Markt (ACM), de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM), de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), De Nederlandsche Bank (DNB) en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) in een nieuw rapport, waarin bedrijven en overheden opgeroepen worden om de overgang naar meer digitale autonomie te versnellen.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Shein heeft de voorbereidingen voor een beursgang in Hongkong voortgezet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De webwinkel voor fastfashionproducten probeert al lange tijd naar de beurs te gaan, maar stuitte steeds op nieuwe problemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De wereldwijde olievraag heeft vorige maand herstel laten zien, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. De aanvoer via de Straat van Hormuz kwam in juni weer op gang, nadat de Verenigde Staten en Iran een wankel voorlopig vredesakkoord hadden bereikt en de zeestraat weer werd heropend.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 100 miljoen euro aan het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). Daarmee kan het bedrijf investeren om klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.
1 uur geledenHEERLEN/AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft van toezichthouder De Nederlandsche Bank goedkeuring gekregen om het huidige pensioen over te zetten naar de vernieuwde pensioenregeling. Dat meldt het grootste pensioenfonds van Nederland vrijdag.
2 uur geledenBERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.
2 uur geleden