Halvering bitcoin voltooid
DEN HAAG (ANP) - De zogeheten 'halving' van cryptomunt bitcoin is in de nacht van vrijdag op zaterdag voltooid. Deze halvering, die eens in de vier jaar plaatsvindt, moet inflatie van bitcoin tegengaan door de munt schaarser te maken.
De halving vertraagt elke keer het creëren van nieuwe bitcoins. Daardoor onderscheidt de digitale valuta zich van fiatgeld zoals euro's, waarvan een onbeperkt aantal bijgedrukt kan worden. Het aantal mogelijk bitcoins is beperkt tot 21 miljoen, en tot nu toe zijn er 19,6 miljoen uitgegeven.
Cryptobeleggers keken uit naar de vierde halvering. Na de vorige stuwde het afgenomen aanbod de bitcoinkoers flink omhoog. Ook nu hopen beleggers dat deze gebeurtenis weer tot een verdere opmars zal leiden. Zaterdagochtend na de halvering bleef de bitcoinprijs, die rond de 59.600 euro noteert, onveranderd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
4 uur geleden