Halvering aantal reizigers zadelt Rotterdamse RET op met verlies
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse ov-bedrijf RET heeft coronajaar 2020 afgesloten met een verlies van dik 11 miljoen euro. De onderneming zag de passagiersstroom in trams, metro's en bussen bijna halveren, wat voor lagere opbrengsten zorgde. In totaal checkten 95 miljoen reizigers in bij het bedrijf, 46 procent minder dan in topjaar 2019.
Algemeen directeur Maurice Unck spreekt van een "ongekende dip" na jaren van recordgroei. De eerste maanden van 2020 verliepen volgens hem nog voorspoedig met meer reizigers en meer klanttevredenheid. Maar toen het virus toesloeg daalden de reizigersstroom naar 15 tot 20 procent van de gebruikelijke aantallen, waarna de aantallen geleidelijk aan weer toenamen. Nu vervoert de RET zo'n 40 tot 50 procent van zijn normale passagiersaantallen.
De totale opbrengsten vorig jaar bedroegen 470 miljoen euro, waar dat een jaar eerder 488 miljoen euro was. De opbrengsten uit kaartverkoop waren 145 miljoen euro, een daling van 62 miljoen euro ten opzichte van 2019. Daarbij had het bedrijf vooraf juist gerekend op verdere groei. De overige inkomsten, een combinatie van onder andere exploitatiebijdragen en werk dat de RET uitvoert in opdracht van derden, waren 325 miljoen euro. Daar zat ook 71,2 miljoen euro noodsteun van de overheid bij.
Ondanks de crisis bleef de RET investeren in projecten om de dienstverlening te verbeteren en uit te breiden. Zo werden 42 nieuwe duurzame bussen gekocht. Verder zette het bedrijf in op samenwerking met aanbieders van deelscooters en -fietsen en werd gewerkt aan de keervoorziening bij Pijnacker, die het mogelijk maakt om de metrofrequentie tussen Pijnacker en Rotterdam Centraal in de spits te verdubbelen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
27 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geleden