Halvefinaliste Sardjoe dicht bij olympische breakingmedaille
PARIJS (ANP) - India Sardjoe is dicht bij een medaille op het eerste olympisch breakingtoernooi ooit. De 18-jarige Haagse staat in de halve finales in Parijs na een 2-1-overwinning op de 41-jarige voormalig wereldkampioene 'Ayumi' uit Japan. De jury vond 'B-Girl India' in de laatste twee van de drie rondes van de dansbattle de beste.
Sardjoe leek op de vooraf onbekende muziek sneller en spectaculairder te bewegen dan 'Ayumi" maar toch koos de jury in de eerste ronde nipt voor de ervaren Japanse (5 stemmen tegen 4). In de tweede (6-3) en derde ronde (7-2) was Sardjoe wel duidelijk de favoriet. De Nederlandse kroonde zich de afgelopen jaren al tot wereld- en Europees kampioene.
Sardjoe neemt het vlak na 20.45 uur voor een plek in de finale (rond 21.30 uur) op tegen 'Ami" een andere oud-wereldkampioene uit Japan. Bij verlies volgt een battle om het brons.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
18 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
18 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
39 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
1 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
3 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
4 uur geleden