Halve finale Oranje op EK is weerzien tussen veel ploeggenoten
DORTMUND (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland op het EK betekent ook een weerzien tussen veel internationals die voor dezelfde club uitkomen. Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch speelden afgelopen seizoen bij Liverpool samen met Trent Alexander-Arnold. Nathan Aké treft Phil Foden, John Stones en Kyle Walker, zijn ploeggenoten bij Manchester City.
Matthijs de Ligt, die dit EK nog geen minuut speelde, ontmoet spits Harry Kane van Bayern München. Doelman Bart Verbruggen komt uit voor Brighton & Hove Albion, net als Engels international Lewis Dunk. Reservedoelman Mark Flekken speelt bij Brentford samen met Ivan Toney.
Ian Maatsen voetbalt vanaf komend seizoen bij Aston Villa, dat met Ezri Konsa en Ollie Watkins twee Engelse internationals telt. Maatsen kwam vorig seizoen nog uit voor Borussia Dortmund en stond toen samen met Donyell Malen in de finale van de Champions League tegenover Real Madrid, met Engelsman Jude Bellingham.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
17 uur geleden