Halve finale Oranje op EK is weerzien tussen veel ploeggenoten
DORTMUND (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland op het EK betekent ook een weerzien tussen veel internationals die voor dezelfde club uitkomen. Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch speelden afgelopen seizoen bij Liverpool samen met Trent Alexander-Arnold. Nathan Aké treft Phil Foden, John Stones en Kyle Walker, zijn ploeggenoten bij Manchester City.
Matthijs de Ligt, die dit EK nog geen minuut speelde, ontmoet spits Harry Kane van Bayern München. Doelman Bart Verbruggen komt uit voor Brighton & Hove Albion, net als Engels international Lewis Dunk. Reservedoelman Mark Flekken speelt bij Brentford samen met Ivan Toney.
Ian Maatsen voetbalt vanaf komend seizoen bij Aston Villa, dat met Ezri Konsa en Ollie Watkins twee Engelse internationals telt. Maatsen kwam vorig seizoen nog uit voor Borussia Dortmund en stond toen samen met Donyell Malen in de finale van de Champions League tegenover Real Madrid, met Engelsman Jude Bellingham.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden