Halve finale Oranje op EK is weerzien tussen veel ploeggenoten
DORTMUND (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland op het EK betekent ook een weerzien tussen veel internationals die voor dezelfde club uitkomen. Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch speelden afgelopen seizoen bij Liverpool samen met Trent Alexander-Arnold. Nathan Aké treft Phil Foden, John Stones en Kyle Walker, zijn ploeggenoten bij Manchester City.
Matthijs de Ligt, die dit EK nog geen minuut speelde, ontmoet spits Harry Kane van Bayern München. Doelman Bart Verbruggen komt uit voor Brighton & Hove Albion, net als Engels international Lewis Dunk. Reservedoelman Mark Flekken speelt bij Brentford samen met Ivan Toney.
Ian Maatsen voetbalt vanaf komend seizoen bij Aston Villa, dat met Ezri Konsa en Ollie Watkins twee Engelse internationals telt. Maatsen kwam vorig seizoen nog uit voor Borussia Dortmund en stond toen samen met Donyell Malen in de finale van de Champions League tegenover Real Madrid, met Engelsman Jude Bellingham.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
16 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
22 uur geleden