Halve finale Nations League Spanje - Oranje van Cádiz naar Sevilla
SEVILLA (ANP) - De halve finale van de Nations League in het vrouwenvoetbal tussen Spanje en Oranje is verplaatst van Cádiz naar Sevilla. Daartoe heeft de Andalusische politiek besloten omdat voetbalclub Cádiz het stadion niet wilde afstaan. De afstand tussen Cádiz en Sevilla is zo'n 120 kilometer.
"De RFEF betreurt het ongemak dat deze situatie mogelijk voor de fans heeft veroorzaakt en zal het bedrag van alle tickets terugbetalen aan degenen die ze al hadden gekocht", meldt de Spaanse voetbalbond.
Cádiz wilde de voetbalvrouwen niet verwelkomen omdat de nummer 18 van La Liga twee dagen later zelf weer in actie moet komen. Dat zou het gras in het Estadio Nuevo Mirandilla niet aan kunnen. "Het spelen van de wedstrijd in ons stadion was afhankelijk van de voorwaarde dat de La Liga-wedstrijd tegen Celta maandag zou worden gespeeld. Maar die is vastgesteld op zondag, dus het is niet mogelijk dat Spanje - Nederland in Cádiz gespeeld kan worden", liet een woordvoerder eerder op de dag al optekenen.
23 februari
Woensdagmiddag wist de KNVB nog niets van de verplaatsing. De Nederlandse voetbalbond werd eerder op de dag door de Spaanse bond op de hoogte gesteld van "een probleem met het stadion". Enkele uren later maakte de RFEF La Cartuja als nieuwe locatie bekend.
De halve eindstrijd van het landentoernooi wordt op vrijdag 23 februari gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
31 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
56 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden