Halve finale Nations League Spanje - Oranje van Cádiz naar Sevilla
SEVILLA (ANP) - De halve finale van de Nations League in het vrouwenvoetbal tussen Spanje en Oranje is verplaatst van Cádiz naar Sevilla. Daartoe heeft de Andalusische politiek besloten omdat voetbalclub Cádiz het stadion niet wilde afstaan. De afstand tussen Cádiz en Sevilla is zo'n 120 kilometer.
"De RFEF betreurt het ongemak dat deze situatie mogelijk voor de fans heeft veroorzaakt en zal het bedrag van alle tickets terugbetalen aan degenen die ze al hadden gekocht", meldt de Spaanse voetbalbond.
Cádiz wilde de voetbalvrouwen niet verwelkomen omdat de nummer 18 van La Liga twee dagen later zelf weer in actie moet komen. Dat zou het gras in het Estadio Nuevo Mirandilla niet aan kunnen. "Het spelen van de wedstrijd in ons stadion was afhankelijk van de voorwaarde dat de La Liga-wedstrijd tegen Celta maandag zou worden gespeeld. Maar die is vastgesteld op zondag, dus het is niet mogelijk dat Spanje - Nederland in Cádiz gespeeld kan worden", liet een woordvoerder eerder op de dag al optekenen.
23 februari
Woensdagmiddag wist de KNVB nog niets van de verplaatsing. De Nederlandse voetbalbond werd eerder op de dag door de Spaanse bond op de hoogte gesteld van "een probleem met het stadion". Enkele uren later maakte de RFEF La Cartuja als nieuwe locatie bekend.
De halve eindstrijd van het landentoernooi wordt op vrijdag 23 februari gespeeld. De winnaar plaatst zich voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
16 uur geleden