Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema wil meldingsbereidheid van homogeweld vergroten

Halsema wil meldingsbereidheid van homogeweld vergroten

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam wil meer gaan inzetten op meldingsbereidheid van homogeweld in Amsterdam. Zo wil Halsema de aandacht voor de app 'Meld discriminatie nu' vergroten, met het doel dat slachtoffers vaker aangifte doen.

Ook wil zij een onderzoek van een aantal jaren geleden naar acceptatie van homoseksualiteit in de stad herhalen. Het onderzoek moet inzicht geven hoe het is gesteld met de homotolerantie in de hoofdstad. Dit meldde zij in een debat over homogeweld in de Amsterdamse gemeenteraad donderdag. Wethouder Rutger Groot Wassink (sociale zaken) zegde daarnaast toe samen met de burgemeester een campagne te beginnen tegen lhbtiq+-geweld.

"Er is sprake van een straatcultuur in Amsterdam die intolerant en intimiderend is voor veel minderheidsgroeperingen", zei de burgemeester. "We moeten gesprekken op gang brengen zodat de norm helder is: in Amsterdam wordt je geaccepteerd en hoor je erbij. Mensen moeten hier een individu kunnen zijn."

De genoemde maatregelen komen na twee incidenten tegen een homostel vorige maand in de hoofdstad. Het stel werd uitgescholden, bedreigd en geschopt. Een 15-jarige jongen stond hiervoor woensdag voor de kinderrechter. Het Openbaar Ministerie eiste 35 uur leerstraf en een schadevergoeding van 850 euro. De uitspraak is over twee weken. Twee mannen van 20 en 21 jaar moeten zich nog voor de rechter verantwoorden.

Meer uit Binnenland

Bikker ziet land kapotgaan door populistische marketingpolitiek

EDE (ANP) - Partijleider Mirjam Bikker heeft op het congres van de ChristenUnie in Ede uitgehaald naar het populisme en de PVV. Twintig jaar "populistische marketingpolitiek" heeft het land volgens haar verhard en de tegenstellingen vergroot. "Nederland gaat eraan kapot."

26 minuten geleden
Recordaantal deelnemers voor Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Aan de Nacht van de Vluchteling van Stichting Vluchteling doet dit jaar een recordaantal van 8000 mensen mee, meldt de organisatie. In Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Amsterdam, Tilburg en Groningen vertrekken vanaf 17.00 uur de eerste lopers. Zij leggen een wandeltocht af van 10 of 20 kilometer.

37 minuten geleden
Nederlandse ambassade in Teheran voorlopig dicht voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in de Iraanse hoofdstad Teheran blijft "tot nader order" gesloten voor het publiek, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat heeft te maken met de veiligheidssituatie in het gebied.

39 minuten geleden
Niet eerder ergens in Nederland zo warm op 14 juni als in 2025

HOUTEN (ANP) - Het is in de geschiedenis niet eerder ergens in het land zo warm geworden als deze zaterdag. Om 14.50 uur werd het in Twente 31,8 graden, waarmee het oude record met 0,1 graden werd verbroken, meldt Weeronline.

55 minuten geleden
Leden PvdD steunen voorlopig defensiepositie Tweede Kamerfractie

AMERSFOORT (ANP) - De leden van de Partij voor de Dieren steunen het defensiestandpunt van de Tweede Kamerfractie voorlopig. Na een fel debat stemden de leden voor een voorstel om de Tweede Kamerfractie te steunen tot na de ledenraadpleging over investeringen in defensie. Daarna werd gestemd voor het meenemen van inhoudelijke inbreng van de leden over het defensiestandpunt in het verkiezingsprogramma voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen.

1 uur geleden
Organisatie protestmars Egypte: zo'n 35 Nederlanders aangehouden

CAÏRO (ANP) - Een groep van zo'n 35 Nederlanders die in Egypte wil deelnemen aan een protestmars voor Gaza is vrijdag en in de nacht naar zaterdag aangehouden. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza. Zij laat weten dat ze met bussen zijn teruggebracht naar onder meer Caïro.

2 uur geleden
Yeşilgöz wil hogere NAVO-norm betalen uit lagere overheidskosten

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil in eerste instantie de hogere defensie-uitgaven betalen door te bezuinigen op het overheidsapparaat. Tegen het ANP erkent zij dat dit bij lange na niet genoeg zal zijn om de benodigde 16 tot 19 miljard euro op te brengen. "Maar we zullen eerst kijken waar het minder kan, dat is de eerste stap."

2 uur geleden