Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: verwijt antisemitisme laat ik me niet meer aanleunen

Halsema: verwijt antisemitisme laat ik me niet meer aanleunen

AMSTERDAM (ANP) - "Het verwijt van antisemitisme of het faciliteren van antisemitisme laat ik mij niet meer aanleunen", zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdagmiddag in de gemeenteraad van de hoofdstad. Daar zei ze opnieuw dat de tegendemonstratie op het Damrak op 7 oktober niet op een andere plek had kunnen plaatsvinden.

Na vragen van JA21'er Cas van Berkel haalde ze uit naar critici die stellen dat ze antisemitisme zou hebben gefaciliteerd door de tegendemonstratie toe te staan. Dat laat ze zich dus niet meer aanleunen, zo zei ze, "en zeker niet, ik zeg het even in zijn algemeenheid, als dat komt van lieden die tegelijkertijd Marokkanen en moslims discrimineren. En er daarmee blijk van geven niet te begrijpen wat de strijd tegen racisme betekent, waar antisemitisme onderdeel van uitmaakt." Haar opmerking werd ontvangen met luid tromgeroffel uit de raad.

Meer dan driehonderd pro-Palestijnse demonstranten werden maandag opgepakt toen zij toch probeerden op de Dam te komen, waar een manifestatie voor Israël gaande was. Er waren verschillende confrontaties tussen pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten. Dinsdagavond zei Halsema bij talkshow Eva al dat een tegendemonstratie volgens de wet binnen gehoorsafstand en in het zicht moet plaatsvinden van hetgeen waar ze tegen protesteren, en dat het Damrak de minst risicovolle plek zou zijn.

Barcelona

In de gemeenteraad herhaalde ze dat nog eens. De burgemeester kreeg vragen over de gebeurtenissen van afgelopen maandag van JA21, VVD, Volt, Lijst Ahmadi-Veldhuyzen, PvdA, D66 en GroenLinks. Ze benoemde ook nog eens dat ze het onsmakelijk vond dat de tegendemonstratie op 7 oktober werd gehouden. "Maar smaak kan niet een reden zijn om mensen hun demonstratierecht te ontnemen."

Ook hield ze vol dat de Israël-manifestatie op de Dam goed is verlopen, ondanks een aantal incidenten, en dat het maximale is gedaan om daar voor te zorgen. "Er is dus goed gehandhaafd." De meeste bezoekers van de manifestatie waren met bussen naar het Paleis op de Dam gebracht, zodat er "een veilige aankomst" zou zijn. Ook werd de organisatie van tevoren op de hoogte gebracht van de tegendemonstratie.

Verder grapte Halsema nog over het bericht van Wilders op X, waarin hij zei dat ze het land uit mag, nadat VVD'er Daan Wijnants had opgemerkt dat ze wat de gemeenteraad betreft mag blijven. "Ik ben ontzettend blij dat ik mag blijven. En als u toch een locatie voor mij in gedachten heeft, dan zou ik graag naar Barcelona willen."

Meer uit Binnenland

Pararius ziet minder huurwoningen terwijl prijzen blijven stijgen

ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

4 minuten geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

27 minuten geleden
Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

3 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

5 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

6 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

11 uur geleden