
Halsema sluit Amsterdamse kledingwinkel na aantreffen explosief
AMSTERDAM (ANP) - De kledingwinkel aan het Bijlmerplein in Amsterdam waar begin deze week een explosief werd gevonden, is donderdag op last van burgemeester Femke Halsema gesloten. Wie het explosief heeft bevestigd, weet de politie nog niet. Het Bijlmerplein ligt in de wijk Amsterdam Zuidoost.
De sluiting op basis van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) geldt volgens de gemeente voor onbepaalde tijd. Halsema nam haar besluit "om de openbare orde onmiddellijk en blijvend te herstellen".
"Bij een ontploffing hadden er slachtoffers kunnen vallen. Daarnaast leveren incidenten met explosieven bij panden veel maatschappelijke onrust op", aldus de gemeente.
Het explosief is maandag na de ontdekking meegenomen door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en onschadelijk gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's hebben het door de harde wind drukker dan normaal. Onder meer in Noord- en Oost-Nederland, Groningen, Brabant-Noord en Rotterdam-Rijnmond komen veel meldingen binnen. Het gaat voornamelijk om omgewaaide bomen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België geven hun zeven mijnenjagers aan Bulgarije inclusief reservedelen en simulator. Later dit jaar krijgt Defensie nieuwe mijnenbestrijdingsvaartuigen. De drie Nederlandse mijnenjagers worden in 2027 en 2028 overgedragen aan de Bulgaren die al eerder twee Nederlandse mijnenjagers van de Alkmaarklasse overnamen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor Prinsjesdag. In de stad zijn de voorbereidingen nog in volle gang. Op meerdere plekken in het centrum werden vrijdag al betonblokken en wegversperringen neergezet om wegen in de buurt van paleis Noordeinde en de Koninklijke Schouwburg af te sluiten. Maandag zijn dranghekken en tribunes geplaatst langs de route van de glazen koets, ziet een ANP-verslaggever.
55 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk, die vrijdag werd aangehouden na de onrust in zijn woonplaats en Beverwijk, blijft twee weken langer in de cel. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Holland besloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Israël houdt vast aan deelname aan het komende Eurovisie Songfestival, ondanks dreigingen van onder meer Nederland om niet mee te doen als Israël meedoet. Volgens Golan Jochpaz, directeur van de Israëlische omroep Kan, is er "geen reden waarom Israël niet een belangrijk onderdeel zou blijven van dit culturele evenement", melden Israëlische media. Hij benadrukt dat het Songfestival "onder geen enkele omstandigheid politiek mag worden".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil niet dat kinderopvangorganisaties woekerwinsten maken of topinkomens uitdelen aan bestuurders zodra het nieuwe stelsel voor de sector in 2029 ingaat. Vanaf dan trekt de overheid jaarlijks ongeveer 9 miljard euro uit om de kinderopvang bijna gratis te maken. Maar gevreesd wordt dat dit geld vooral terechtkomt bij bijvoorbeeld investeerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere delen van het land zijn maatregelen getroffen vanwege de kans op zware windstoten. Het KNMI heeft maandagmiddag vanaf 12.00 uur code geel uitgeroepen in de kuststroken. Daar kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen.
2 uur geleden