Halsema roept XR op om af te zien van tweede blokkade A10
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema doet een dringend beroep op Extinction Rebellion (XR) om af te zien van een geplande blokkade van de A10 aanstaande zaterdag. Dat schrijft ze maandag in een brief aan de klimaatactiegroep. Volgens de burgemeester kleven er "zeer grote veiligheidsrisico's" aan de demonstratie. XR meldt dat "alles doorgaat zoals gepland".
Zaterdag wil de actiegroep een deel van de A10, naast het oude hoofdkantoor van ING, blokkeren, om zo te protesteren tegen het financieringsbeleid van de bank. Op 30 december deed XR dat ook al. De betoging was niet toegestaan, en er werden bijna vierhonderd actievoerders aangehouden. Ook de tweede blokkade is verboden, zo liet Halsema al eerder weten.
De driehoek (burgemeester, politie en OM) bieden de actievoerders, net als bij de vorige blokkade, een alternatieve locatie aan om te demonstreren: op het grasveld aan de voet van het voormalig ING-gebouw, naast de Amstelveenseweg. De vorige keer maakte XR daar geen gebruik van, en ook deze keer lijkt dat niet te gaan gebeuren.
'Volgende stap nodig'
"Geen sprake van! We zitten in een klimaatnoodtoestand en ondertussen gaat ING gewoon door met fossiele financiering. Dat gaat alle perken te buiten en moet stoppen. Omdat tot nu toe niets heeft geholpen is een volgende stap nodig", zo reageert de klimaatactiegroep op de brief van de burgemeester. "Tenzij ING aankondigt te stoppen met de financiering van - en dienstverlening aan - de fossiele industrie, blokkeren we op 24 februari vanaf 12.00 uur de A10."
Volgens de driehoek levert de actie "een concrete vrees op voor wanordelijkheden", omdat het beoogde deel van de A10 een drukke zesbaansweg is waar 100 kilometer per uur wordt gereden, "maar ook vanwege onvoldoende garanties voor een ongehinderde doorgang van nood- en hulpdiensten en de bereikbaarheid van het nabijgelegen ziekenhuis Amsterdam UMC, locatie VUmc."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden