Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema roept XR op om af te zien van tweede blokkade A10

Halsema roept XR op om af te zien van tweede blokkade A10

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema doet een dringend beroep op Extinction Rebellion (XR) om af te zien van een geplande blokkade van de A10 aanstaande zaterdag. Dat schrijft ze maandag in een brief aan de klimaatactiegroep. Volgens de burgemeester kleven er "zeer grote veiligheidsrisico's" aan de demonstratie. XR meldt dat "alles doorgaat zoals gepland".

Zaterdag wil de actiegroep een deel van de A10, naast het oude hoofdkantoor van ING, blokkeren, om zo te protesteren tegen het financieringsbeleid van de bank. Op 30 december deed XR dat ook al. De betoging was niet toegestaan, en er werden bijna vierhonderd actievoerders aangehouden. Ook de tweede blokkade is verboden, zo liet Halsema al eerder weten.

De driehoek (burgemeester, politie en OM) bieden de actievoerders, net als bij de vorige blokkade, een alternatieve locatie aan om te demonstreren: op het grasveld aan de voet van het voormalig ING-gebouw, naast de Amstelveenseweg. De vorige keer maakte XR daar geen gebruik van, en ook deze keer lijkt dat niet te gaan gebeuren.

'Volgende stap nodig'

"Geen sprake van! We zitten in een klimaatnoodtoestand en ondertussen gaat ING gewoon door met fossiele financiering. Dat gaat alle perken te buiten en moet stoppen. Omdat tot nu toe niets heeft geholpen is een volgende stap nodig", zo reageert de klimaatactiegroep op de brief van de burgemeester. "Tenzij ING aankondigt te stoppen met de financiering van - en dienstverlening aan - de fossiele industrie, blokkeren we op 24 februari vanaf 12.00 uur de A10."

Volgens de driehoek levert de actie "een concrete vrees op voor wanordelijkheden", omdat het beoogde deel van de A10 een drukke zesbaansweg is waar 100 kilometer per uur wordt gereden, "maar ook vanwege onvoldoende garanties voor een ongehinderde doorgang van nood- en hulpdiensten en de bereikbaarheid van het nabijgelegen ziekenhuis Amsterdam UMC, locatie VUmc."

Meer uit Binnenland

NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

25 minuten geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

34 minuten geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

1 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

3 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

3 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

4 uur geleden