Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema roept XR op om af te zien van tweede blokkade A10

Halsema roept XR op om af te zien van tweede blokkade A10

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema doet een dringend beroep op Extinction Rebellion (XR) om af te zien van een geplande blokkade van de A10 aanstaande zaterdag. Dat schrijft ze maandag in een brief aan de klimaatactiegroep. Volgens de burgemeester kleven er "zeer grote veiligheidsrisico's" aan de demonstratie. XR meldt dat "alles doorgaat zoals gepland".

Zaterdag wil de actiegroep een deel van de A10, naast het oude hoofdkantoor van ING, blokkeren, om zo te protesteren tegen het financieringsbeleid van de bank. Op 30 december deed XR dat ook al. De betoging was niet toegestaan, en er werden bijna vierhonderd actievoerders aangehouden. Ook de tweede blokkade is verboden, zo liet Halsema al eerder weten.

De driehoek (burgemeester, politie en OM) bieden de actievoerders, net als bij de vorige blokkade, een alternatieve locatie aan om te demonstreren: op het grasveld aan de voet van het voormalig ING-gebouw, naast de Amstelveenseweg. De vorige keer maakte XR daar geen gebruik van, en ook deze keer lijkt dat niet te gaan gebeuren.

'Volgende stap nodig'

"Geen sprake van! We zitten in een klimaatnoodtoestand en ondertussen gaat ING gewoon door met fossiele financiering. Dat gaat alle perken te buiten en moet stoppen. Omdat tot nu toe niets heeft geholpen is een volgende stap nodig", zo reageert de klimaatactiegroep op de brief van de burgemeester. "Tenzij ING aankondigt te stoppen met de financiering van - en dienstverlening aan - de fossiele industrie, blokkeren we op 24 februari vanaf 12.00 uur de A10."

Volgens de driehoek levert de actie "een concrete vrees op voor wanordelijkheden", omdat het beoogde deel van de A10 een drukke zesbaansweg is waar 100 kilometer per uur wordt gereden, "maar ook vanwege onvoldoende garanties voor een ongehinderde doorgang van nood- en hulpdiensten en de bereikbaarheid van het nabijgelegen ziekenhuis Amsterdam UMC, locatie VUmc."

Meer uit Binnenland

Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

6 minuten geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

12 minuten geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

1 uur geleden
Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

1 uur geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

1 uur geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

2 uur geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

3 uur geleden