Halsema roept kabinet op: steun ook startende ondernemers
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam roept het kabinet dringend op ook startende ondernemers te compenseren. Ze doelt daarbij op bedrijven die geen aanspraak maken op de financiële regeling van de overheid, omdat ze na 1 maart zijn begonnen.
Halsema noemt als voorbeeld de Spijkerbar in de Amsterdamse Kerkstraat. "De eigenaar van de bar heeft de zaak op 1 maart overgenomen, kan daarom geen omzetcijfers over januari overleggen en heeft daardoor geen recht op compensatie van de overheid." De burgemeester zegt begrip te hebben voor de zorgen van het kabinet over het gevaar van fraude, maar dat mag volgens haar niet leidend zijn in deze moeilijke tijd.
De Spijkerbar heeft zich nu demonstratief omgedoopt tot Ikea. De eigenaar van het café vindt het niet eerlijk dat daar wel mensen welkom zijn en niet in de horeca.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
3 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
13 uur geleden