Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema roept Amsterdammers op om naar elkaar om te kijken 

Halsema roept Amsterdammers op om naar elkaar om te kijken 

AMSTERDAM (ANP) - "Laten wij naar elkaar omkijken, elkaar heel houden en voor elkaar zorgen", zegt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na de gewelddadigheden en de daaropvolgende gebeurtenissen van afgelopen week in de hoofdstad.

"We kijken terug op een heel ingrijpende en verdrietige week", aldus Halsema in een donderdag gepubliceerde verklaring. Zij benadrukt de "angsten en zorgen" bij Joodse inwoners, de Palestijnse gemeenschap en Amsterdamse Marokkanen. "Voor hen, en eigenlijk voor iedereen die van onze stad houdt, doet het op dit moment pijn om Amsterdammer te zijn."

De burgemeester haalt verzetsstrijder en journalist Henk van Randwijk aan, die ooit over Nederland schreef dat zijn natie "geen door bestaansdrift en machtsdrang bijeengedreven horde is, maar een in recht en menselijkheid gewortelde gemeenschap".

Solidariteit

Deze woorden zijn voor Halsema "al heel erg lang een leidraad", en doen er volgens haar zeker toe nu Amsterdam geconfronteerd is met "een giftige cocktail van antisemitisme, racisme, hooliganisme en grote woede over de aanhoudende oorlog in Palestina en Israël".

"En dat betekent dat wetteloosheid wordt beantwoord met de wet en bestraffing. Dat antisemitisme wordt beantwoord met bescherming en diepe solidariteit. Dat racisme (tegen Joden, Marokkanen of moslims) niet wordt getolereerd, ook niet als het verpakt is als politieke boodschap. Tegenover waanzin plaatsen wij eerlijkheid en redelijkheid en tegenover ophitsen, kalme vastberadenheid", aldus Halsema.

Samenwerken

Het leek volgens haar misschien anders door de "ravage" die in Amsterdam is aangericht. "Maar wij zijn met zoveel meer!", vervolgt Halsema. "Wij zijn de Amsterdammers die met elkaar willen samenwerken, die nuance willen brengen in het publieke debat en willen helpen om de stad vreedzaam te houden. Wij zijn de Amsterdammers die vanuit hoop handelen, en vanuit het besef dat Amsterdam van ons allemaal is."

"Je vindt mij aan je zijde", besluit Halsema haar reactie.

Meer uit Politiek

D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

14 minuten geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

23 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

1 dag geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden