Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema roept Amsterdammers op om naar elkaar om te kijken 

Halsema roept Amsterdammers op om naar elkaar om te kijken 

AMSTERDAM (ANP) - "Laten wij naar elkaar omkijken, elkaar heel houden en voor elkaar zorgen", zegt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na de gewelddadigheden en de daaropvolgende gebeurtenissen van afgelopen week in de hoofdstad.

"We kijken terug op een heel ingrijpende en verdrietige week", aldus Halsema in een donderdag gepubliceerde verklaring. Zij benadrukt de "angsten en zorgen" bij Joodse inwoners, de Palestijnse gemeenschap en Amsterdamse Marokkanen. "Voor hen, en eigenlijk voor iedereen die van onze stad houdt, doet het op dit moment pijn om Amsterdammer te zijn."

De burgemeester haalt verzetsstrijder en journalist Henk van Randwijk aan, die ooit over Nederland schreef dat zijn natie "geen door bestaansdrift en machtsdrang bijeengedreven horde is, maar een in recht en menselijkheid gewortelde gemeenschap".

Solidariteit

Deze woorden zijn voor Halsema "al heel erg lang een leidraad", en doen er volgens haar zeker toe nu Amsterdam geconfronteerd is met "een giftige cocktail van antisemitisme, racisme, hooliganisme en grote woede over de aanhoudende oorlog in Palestina en Israël".

"En dat betekent dat wetteloosheid wordt beantwoord met de wet en bestraffing. Dat antisemitisme wordt beantwoord met bescherming en diepe solidariteit. Dat racisme (tegen Joden, Marokkanen of moslims) niet wordt getolereerd, ook niet als het verpakt is als politieke boodschap. Tegenover waanzin plaatsen wij eerlijkheid en redelijkheid en tegenover ophitsen, kalme vastberadenheid", aldus Halsema.

Samenwerken

Het leek volgens haar misschien anders door de "ravage" die in Amsterdam is aangericht. "Maar wij zijn met zoveel meer!", vervolgt Halsema. "Wij zijn de Amsterdammers die met elkaar willen samenwerken, die nuance willen brengen in het publieke debat en willen helpen om de stad vreedzaam te houden. Wij zijn de Amsterdammers die vanuit hoop handelen, en vanuit het besef dat Amsterdam van ons allemaal is."

"Je vindt mij aan je zijde", besluit Halsema haar reactie.

Meer uit Politiek

Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

4 uur geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

4 uur geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

5 uur geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

8 uur geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

23 uur geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

1 dag geleden
D66 eist plan voor herstel leed slavernijverleden

DEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.

1 dag geleden