Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: politiegeweld lijkt ernstig en wordt onderzocht

Halsema: politiegeweld lijkt ernstig en wordt onderzocht

AMSTERDAM (ANP) - Beelden waarop te zien is dat de politie in de hoofdstad geweld gebruikt tegen demonstranten "zien er ernstig uit", zegt burgemeester Femke Halsema in een brief aan de Amsterdamse gemeenteraad. "Op basis van filmpjes op social media en zonder de context goed te kennen, kunnen we dit nu niet goed beoordelen", voegt ze daar wel aan toe.

De burgemeester gaat in de brief in op filmpjes die opdoken van politiegeweld tijdens een verboden demonstratie op de Dam zondag. Daar zou de politie een persoon hebben geslagen, waardoor diegene gewond raakte. Ook doelt Halsema op beelden van het politieoptreden na een verboden demonstratie woensdagavond op de Dam. Hierop is te zien hoe agenten van de Mobiele Eenheid schreeuwen tegen opgepakte demonstranten en ze slaan met wapenstokken.

"Beide incidenten worden met hoge prioriteit door de politie en het OM onderzocht", schrijft Halsema. "Daarbij zal worden onderzocht of het ingezette geweld overeenkomstig de ambtsinstructie was."

Meer uit Binnenland

Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

3 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

4 uur geleden
Trouwen op gemeentehuis duurder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.

4 uur geleden
Organisatie Pride Amsterdam pakt uit voor 30e editie

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.

16 uur geleden
Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

19 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

20 uur geleden