Halsema over bedreigingen prinses Amalia: je hart huilt
AMSTERDAM (ANP) - "Je hart huilt dat zo'n jonge vrouw, die toch al beklemd is in haar vrijheden vanwege haar overerfelijke positie, zo onvrij wordt gemaakt, terwijl ze gewoon moet kunnen studeren." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens een raadscommissievergadering over de bedreigingen rond prinses Amalia, die momenteel daardoor niet in de hoofdstad kan wonen.
De burgemeester antwoordde op vragen van de VVD in de hoofdstad. "Het is een gewoon een drama dat zich afspeelt."
VVD-fractievoorzitter Claire Martens vroeg Halsema ook of ze namens haar partij aan de prinses wil overbrengen dat ze dit een "hele spijtige gebeurtenis" vindt. "Dat iemand besluit naar wereldstad Amsterdam te komen dat dit uiteindelijk binnen een half jaar het gevolg is".
Wethouder Moorman
De Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman (onderwijs) noemt het "vreselijk en onverteerbaar" dat Amalia om veiligheidsredenen niet in Amsterdam kan wonen. "Een jonge vrouw van 18 wordt zo haar vrijheid en sociale leven ontnomen in de bloei van haar leven. Wat ben je dan een gewetenloze hufter", aldus Moorman op Twitter.
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vertelden de pers tijdens een staatsbezoek aan Zweden dat hun dochter alleen het huis uit kan voor haar studie. "De consequenties zijn heel moeilijk voor haar. Het is voor haar geen studentenleven zoals anderen dat hebben", aldus de koningin.
De RVD, de politie en het Openbaar Ministerie lieten weten geen uitspraken te doen over de beveiliging van de Prinses van Oranje.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
11 minuten geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
17 uur geleden