Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: optreden ME is proportioneel geweest

Halsema: optreden ME is proportioneel geweest

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid (ME) heeft tijdens de rellen op het Amsterdamse Museumplein proportioneel opgetreden. Dat zei burgemeester Femke Halsema tegen de gemeenteraad. "Leuk is het nooit als er geweld wordt gebruikt", benadrukte zij. Maar volgens Halsema is de politie zorgvuldig te werk gegaan. "Met mate, vastbesloten en zeer fatsoenlijk. Daar ben ik heel erg trots op." De politie verdient volgens haar dan ook een "énorm compliment".

"We hebben gezien dat het gezag functioneert. De politie is overal bijtijds aanwezig en grijpt in." De burgemeester is het dan ook niet eens met kritiek die er is op het optreden van de ME. "Het ging om demonstraties die op die locatie niet waren toegestaan. Iedereen die op het Museumplein was, wist dat. Daar zijn ze niet een keer, maar wel tien keer aan herinnerd." Volgens Halsema is bij herhaling aan de aanwezigen gevraagd te vertrekken.

De burgemeester maakte een onderscheid tussen de relschoppers die de afgelopen twee zondagen de confrontatie met de politie zochten op het Museumplein en de raddraaiers maandagavond in Oost en dinsdag in Osdorp. Zo kwamen er op het Museumplein behalve mensen die hun diepe onvrede over het coronabeleid wilden uiten volgens Halsema ook "harde kern relschoppers". "Hooligans uit verschillende delen van het land. En dan heb je meelopers, die in grote mate ook niet uit Amsterdam afkomstig waren maar die nieuwsgierig zijn en zich erin laten zuigen". Bij de ongeregeldheden in de buurten betrof het vooral jongvolwassenen uit de buurten zelf.

Lof voor buurtbewoners

Zowel Halsema als de raad sprak lof uit voor de buurtbewoners die de afgelopen dagen hebben helpen voorkomen dat er meer rellen zouden uitbreken. Zo gingen de afgelopen dagen op meerdere plekken buurtvaders en -moeders, jongerenwerkers en andere vrijwilligers de straat op om jongeren die uit waren op ongeregeldheden naar huis te sturen.

Op vragen vanuit de raad over de chique P.C. Hooftstraat, waar ondernemers uit vrees voor plunderingen komend weekend hun winkels hebben gebarricadeerd, zei Halsema dat dit niet de bedoeling is. Door het dichttimmeren van winkels gaan straten er volgens haar onveilig uitzien. Ze heeft begrip voor de zorgen van ondernemers. "Dat is iets anders dan zeecontainers op de stoep zetten en enorme barricades opwerpen van betonblokken, waardoor iemand die slecht ter been is niet meer over de stoep kan lopen. We hebben dringend gevraagd dit niet te doen en weg te halen."

Meer uit Binnenland

Grote uitslaande brand in Almelo, woningen ontruimd

ALMELO (ANP) - In Almelo zijn meerdere woningen ontruimd vanwege een grote brand in een pand aan de Rohofstraat, meldt de brandweer. De brand was uitslaand, maar de brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle gekregen. Of en wanneer mensen terug kunnen naar hun huizen, is nog onbekend. In het getroffen pand zit een café en daarboven meerdere appartementen.

39 minuten geleden
Nederlandse films domineren herfstvakantie: drie titels in top 5

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse films trekken deze week opmerkelijk veel volle zalen in de bioscopen. Drie van de vijf best bezochte bioscoopfilms zijn momenteel van eigen bodem. De top 20 bevat zeven Nederlandse producties. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse bioscoopbranche.

1 uur geleden
Extra vallende sterren zichtbaar door meteorenzwerm Orioniden

HOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.

3 uur geleden
Bazen AIVD en MIVD zeggen minder informatie te delen met Amerika

DEN HAAG (ANP) - De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.

4 uur geleden
Brekelmans: VVD gaat niet in kabinet met GL-PvdA, CDA en D66

DEN HAAG (ANP) - De VVD gaat niet in een kabinet met GroenLinks-PvdA, het CDA en D66, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Partijleider Dilan Yeşilgöz zei in een interview met De Telegraaf al niet in een kabinet-Timmermans te gaan, maar Brekelmans benadrukte dat "dit hele blok" een links kabinet zou zijn.

13 uur geleden
Politie: zeven verdachten hielpen bij ontvoering Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Van alle zeven verdachten die zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp, wordt gedacht dat zij "een faciliterende rol" hadden. Dat laat een politiewoordvoerder weten. Alle zeven zijn inmiddels weer uit de cel, maar nog wel verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering.

18 uur geleden
Defensie koopt samen met Duitsland 222 pantservoertuigen

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Duitsland kopen samen 222 Boxer Schakals. Het contract is vrijdag getekend, laat het ministerie van Defensie weten. De pantserwielvoertuigen moeten de vuurkracht van 13 Lichte Brigade in Oirschot versterken. In eerste instantie koopt Nederland 72 Boxers waarvan de oplevering over drie jaar is.

18 uur geleden