Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema opent onzeker zakelijk evenementenseizoen

Halsema opent onzeker zakelijk evenementenseizoen

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam geeft burgemeester Femke Halsema donderdagochtend het startschot voor de terugkeer van fysieke zakelijke evenementen in de stad. De sector is goed voor een miljardenomzet, maar zag door corona zo'n 80 procent van de omzet verdampen in 2020. Nu nog onduidelijk is welke regels dit najaar gaan gelden, overheerst bij veel evenementenlocaties de onzekerheid.

Halsema geeft het startschot in de RAI Amsterdam. In het expocentrum begint op 21 september het fintechevenement Money2020, waarmee na anderhalf jaar fysieke zakelijke evenementen terugkeren in de stad. Vorig jaar noopten de vele annuleringen RAI Amsterdam tot het schrappen van ruim honderd banen.

Bij middelgrote of kleinere locaties voor zakelijke evenementen is er veel somberte over de maanden tussen september en de jaarwisseling, die gelden als hoogseizoen. Henk Kroneberg, voorzitter van Dutch Venue Association, beschouwt het vierde kwartaal al als verloren. Bij de organisatie zijn 55 evenementenlocaties als de Beurs van Berlage in Amsterdam en het World Forum in Den Haag aangesloten.

Aanlooptijd

"De zakelijke evenementenbranche is geen winkel die meteen klanten kan ontvangen als je morgen weer open mag. De aanlooptijd zit tussen de zes weken en de drie à vier jaar", zegt Kroneberg. Volgens hem regende het afzeggingen en telefoontjes om te schuiven met data nadat het kabinet eerder deze maand had aangekondigd dat zakelijke evenementen aan beperkingen gebonden blijven, zoals gedwongen zitplaatsen.

Kroneberg schat dat bij locaties van Dutch Venue Association een derde tot de helft van alle vaste banen verloren zijn gegaan door de malaise in coronajaar 2020.

Meer hoop

Bij grotere evenementenlocaties is er meer hoop. Zo laat Jaarbeurs Utrecht weten erop te vertrouwen dat de 1,5 meterregel vervalt na 20 september. "We kijken met vertrouwen naar het najaar." Grotere complexen als de Jaarbeurs en Ahoy in Rotterdam geven ook aan dat er genoeg ruimte is voor zogeheten doorstroomevenementen, waar bezoekers maar kort op dezelfde plek zijn en ze dus wel mogen rondlopen.

"We hebben tienduizenden vierkante meters ruimte, waardoor we nog best wat kunnen organiseren. We komen nog best dicht bij de aantallen van voor corona. Maar waar je eerst misschien één hal nodig had, heb je er nu twee nodig voor hetzelfde aantal mensen", zegt een woordvoerster van Ahoy. "En dankzij het Songfestival weten organisatoren uit het buitenland ons ook goed te vinden."

Meer uit Financieel

VS leggen bouw van megawindmolenpark door Ørsted stil

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.

1 uur geleden
China stelt nieuwe prijsregels onlineplatforms voor na klachten

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.

1 uur geleden
Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

3 uur geleden
Intel bevestigt deal met regering-Trump

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.

13 uur geleden
Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

15 uur geleden
Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

16 uur geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

17 uur geleden