Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: op zoek naar nieuwe manieren om samen te zijn

Halsema: op zoek naar nieuwe manieren om samen te zijn

AMSTERDAM (ANP) - Nu het ernaar uitziet dat we voorlopig nog niet af zijn van het coronavirus, moet worden gekeken naar nieuwe manieren om samen te kunnen zijn. Dat schrijft de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is het belangrijk te kijken naar het vormgeven van leven met corona.

"Hoe gaan we in deze nieuwe tijd onze familiebanden en vriendschappen vormgeven, het vinden van nieuwe vrienden en nieuwe geliefdes", vraagt Halsema zich af. "Hoe kunnen we afscheid nemen van een collega of van een dierbare? Hoe kunnen we samen lachen en ook elkaar troosten? Hoe kunnen we feest vieren en samen rouwen? Hoe zorgen we dat de jeugd en studenten toch vrijheid voelen en ook verantwoordelijkheid kunnen nemen? Hoe laten we niemand eenzaam achter? En hoe zorgen we dat we genoeg blijven bewegen?"

De burgemeester zegt dat er nieuwe manieren nodig zijn om samen te kunnen zijn: thuis, met collega's en met vrienden in vrije tijd. "Amsterdam is bekend om haar innovatieve karakter wereldwijd. Nu is het moment om voorbij de aarzeling een stap te zetten en samen uit te vinden hoe we goed voor elkaar en voor onze stad zorgen in de komende tijd waarin we met corona en met elkaar samen leven in de stad." Halsema vindt dat het nodig is nieuwe vormen te vinden voor het inrichten van omgevingen, voor het vormgeven van gezamenlijke activiteiten en voor nieuwe structuren van interactie.

Meer uit Binnenland

24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

1 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

3 uur geleden
Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

5 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

8 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

9 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

13 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

14 uur geleden