Halsema: op zoek naar nieuwe manieren om samen te zijn
AMSTERDAM (ANP) - Nu het ernaar uitziet dat we voorlopig nog niet af zijn van het coronavirus, moet worden gekeken naar nieuwe manieren om samen te kunnen zijn. Dat schrijft de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is het belangrijk te kijken naar het vormgeven van leven met corona.
"Hoe gaan we in deze nieuwe tijd onze familiebanden en vriendschappen vormgeven, het vinden van nieuwe vrienden en nieuwe geliefdes", vraagt Halsema zich af. "Hoe kunnen we afscheid nemen van een collega of van een dierbare? Hoe kunnen we samen lachen en ook elkaar troosten? Hoe kunnen we feest vieren en samen rouwen? Hoe zorgen we dat de jeugd en studenten toch vrijheid voelen en ook verantwoordelijkheid kunnen nemen? Hoe laten we niemand eenzaam achter? En hoe zorgen we dat we genoeg blijven bewegen?"
De burgemeester zegt dat er nieuwe manieren nodig zijn om samen te kunnen zijn: thuis, met collega's en met vrienden in vrije tijd. "Amsterdam is bekend om haar innovatieve karakter wereldwijd. Nu is het moment om voorbij de aarzeling een stap te zetten en samen uit te vinden hoe we goed voor elkaar en voor onze stad zorgen in de komende tijd waarin we met corona en met elkaar samen leven in de stad." Halsema vindt dat het nodig is nieuwe vormen te vinden voor het inrichten van omgevingen, voor het vormgeven van gezamenlijke activiteiten en voor nieuwe structuren van interactie.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
57 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
19 uur geleden