Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema is "niet bereid naar dit niveau te zakken". Dat zei de Amsterdamse burgemeester dinsdagavond tegen talkshowhost Eva Jinek over de tweet die Geert Wilders maandag aan Halsema wijdde. "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee", schreef Wilders bij een foto van de uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam. "Het begint er de schijn van te krijgen dat Wilders alleen demonstraties wil toestaan waar hij het mee eens is", aldus Halsema.

Halsema zei het zelf ook "niet smaakvol, niet prettig" te vinden dat de pro-Palestijnse demonstratie op de dag plaatsvond dat de aanval van Hamas op Israël werd herdacht, maar stelde dat ze niemand zomaar het demonstratierecht kan ontnemen. "Iedereen mag zich uiten, ook mensen met wie je het niet eens bent." Ze waarschuwde voor een "autoritair sentiment" dat volgens haar uit Wilders' tweet spreekt. "De volgende stap is dat Wilders zegt: het is Prinsjesdag, ik wil vandaag geen demonstraties tegen de regering hebben."

Meer dan driehonderd pro-Palestijnse demonstranten werden maandag opgepakt toen zij probeerden op de Dam te komen nadat Halsema hun demonstratie had beëindigd. Op de Dam was op dat moment een herdenking gaande van de aanval van Hamas. De burgemeester verdedigde bij Jinek haar optreden. "Ons hoofddoel was om de manifestatie op de Dam onverstoord door te kunnen laten gaan. Dat is ook gebeurd." Halsema sprak ook haar afschuw uit over de confrontaties die zich voordeden tussen pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten. "Maar er is een verschil tussen akelige incidenten en volledig uit de hand lopen."

Tegendemonstratie

De tegendemonstratie had volgens Halsema niet op een andere plek plaats kunnen vinden. Ze zei dat er bijvoorbeeld was gekeken naar het Rokin en het stationsplein, maar dat het Damrak uiteindelijk ook volgens politiespecialisten de "minst risicovolle plek" zou zijn. Verder weg kon volgens de burgemeester niet, omdat een tegendemonstratie volgens de wet binnen gehoorsafstand en in het zicht moet plaatsvinden van hetgeen waar ze tegen protesteren. "Dit was al op de rand."

Halsema stelde verder dat "het maximale" is gedaan om de dag veilig te laten verlopen. Zo waren er politiemensen uit heel Nederland gehaald, die "fantastisch hun werk hebben gedaan", aldus de burgemeester.

Meer uit Binnenland

Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

13 minuten geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

1 uur geleden
Laatste column Joost Prinsen in DPG-kranten gepubliceerd

AMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.

2 uur geleden
Weer vogelgriep vastgesteld in Drogeham, net als een week eerder

DROGEHAM (ANP) - In het Friese dorp Drogeham is vogelgriep aangetroffen in een legkippenbedrijf, een week nadat dit werd vastgesteld bij een andere firma op nog geen kilometer afstand. Het ministerie van Landbouw meldt dat circa 117.000 kippen worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) om verdere verspreiding te voorkomen.

10 uur geleden
Zwartboek over geweld tegen moskee, 'bijna verdubbeld'

ROTTERDAM (ANP) - Een onderzoekstak van K9, het samenwerkingsverband van Nederlandse moskeekoepels, heeft een zogeheten zwartboek gepubliceerd over "het toenemende geweld tegen moskeeën in Nederland". Volgens K9 is het aantal incidenten tussen 2015 en 2025 bijna verdubbeld vergeleken met de tien jaar ervoor: 369 tegenover 192.

12 uur geleden
Buienradar: waterkoud tijdens intocht Sinterklaas op Texel

DEN BURG (ANP) - Het wordt waterkoud tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas op Texel. Ook staat er een vlagerige windkracht 6 vanuit het oosten, meldt Buienradar. De weersite spreekt van een kille sinterklaasintocht. "De gevoelstemperatuur ligt rond een graad of 3, dus lekkere warme kleding is hier geen overbodige luxe."

13 uur geleden
Halsema: niet fair dat Concertgebouw verwijt antisemitisme kreeg

AMSTERDAM (ANP) - De afweging om in eerste instantie het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd in het Concertgebouw te annuleren, was aan het Concertgebouw. Maar het is "niet fair" en "niet terecht" dat het Concertgebouw antisemitisme is verweten. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam vrijdag tegen de Amsterdamse zender AT5.

14 uur geleden