Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema is "niet bereid naar dit niveau te zakken". Dat zei de Amsterdamse burgemeester dinsdagavond tegen talkshowhost Eva Jinek over de tweet die Geert Wilders maandag aan Halsema wijdde. "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee", schreef Wilders bij een foto van de uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam. "Het begint er de schijn van te krijgen dat Wilders alleen demonstraties wil toestaan waar hij het mee eens is", aldus Halsema.

Halsema zei het zelf ook "niet smaakvol, niet prettig" te vinden dat de pro-Palestijnse demonstratie op de dag plaatsvond dat de aanval van Hamas op Israël werd herdacht, maar stelde dat ze niemand zomaar het demonstratierecht kan ontnemen. "Iedereen mag zich uiten, ook mensen met wie je het niet eens bent." Ze waarschuwde voor een "autoritair sentiment" dat volgens haar uit Wilders' tweet spreekt. "De volgende stap is dat Wilders zegt: het is Prinsjesdag, ik wil vandaag geen demonstraties tegen de regering hebben."

Meer dan driehonderd pro-Palestijnse demonstranten werden maandag opgepakt toen zij probeerden op de Dam te komen nadat Halsema hun demonstratie had beëindigd. Op de Dam was op dat moment een herdenking gaande van de aanval van Hamas. De burgemeester verdedigde bij Jinek haar optreden. "Ons hoofddoel was om de manifestatie op de Dam onverstoord door te kunnen laten gaan. Dat is ook gebeurd." Halsema sprak ook haar afschuw uit over de confrontaties die zich voordeden tussen pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten. "Maar er is een verschil tussen akelige incidenten en volledig uit de hand lopen."

Tegendemonstratie

De tegendemonstratie had volgens Halsema niet op een andere plek plaats kunnen vinden. Ze zei dat er bijvoorbeeld was gekeken naar het Rokin en het stationsplein, maar dat het Damrak uiteindelijk ook volgens politiespecialisten de "minst risicovolle plek" zou zijn. Verder weg kon volgens de burgemeester niet, omdat een tegendemonstratie volgens de wet binnen gehoorsafstand en in het zicht moet plaatsvinden van hetgeen waar ze tegen protesteren. "Dit was al op de rand."

Halsema stelde verder dat "het maximale" is gedaan om de dag veilig te laten verlopen. Zo waren er politiemensen uit heel Nederland gehaald, die "fantastisch hun werk hebben gedaan", aldus de burgemeester.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

5 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

5 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

5 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

6 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

6 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

8 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

9 uur geleden