Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

Halsema: niet bereid om naar niveau Wilders te zakken

AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema is "niet bereid naar dit niveau te zakken". Dat zei de Amsterdamse burgemeester dinsdagavond tegen talkshowhost Eva Jinek over de tweet die Geert Wilders maandag aan Halsema wijdde. "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee", schreef Wilders bij een foto van de uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam. "Het begint er de schijn van te krijgen dat Wilders alleen demonstraties wil toestaan waar hij het mee eens is", aldus Halsema.

Halsema zei het zelf ook "niet smaakvol, niet prettig" te vinden dat de pro-Palestijnse demonstratie op de dag plaatsvond dat de aanval van Hamas op Israël werd herdacht, maar stelde dat ze niemand zomaar het demonstratierecht kan ontnemen. "Iedereen mag zich uiten, ook mensen met wie je het niet eens bent." Ze waarschuwde voor een "autoritair sentiment" dat volgens haar uit Wilders' tweet spreekt. "De volgende stap is dat Wilders zegt: het is Prinsjesdag, ik wil vandaag geen demonstraties tegen de regering hebben."

Meer dan driehonderd pro-Palestijnse demonstranten werden maandag opgepakt toen zij probeerden op de Dam te komen nadat Halsema hun demonstratie had beëindigd. Op de Dam was op dat moment een herdenking gaande van de aanval van Hamas. De burgemeester verdedigde bij Jinek haar optreden. "Ons hoofddoel was om de manifestatie op de Dam onverstoord door te kunnen laten gaan. Dat is ook gebeurd." Halsema sprak ook haar afschuw uit over de confrontaties die zich voordeden tussen pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten. "Maar er is een verschil tussen akelige incidenten en volledig uit de hand lopen."

Tegendemonstratie

De tegendemonstratie had volgens Halsema niet op een andere plek plaats kunnen vinden. Ze zei dat er bijvoorbeeld was gekeken naar het Rokin en het stationsplein, maar dat het Damrak uiteindelijk ook volgens politiespecialisten de "minst risicovolle plek" zou zijn. Verder weg kon volgens de burgemeester niet, omdat een tegendemonstratie volgens de wet binnen gehoorsafstand en in het zicht moet plaatsvinden van hetgeen waar ze tegen protesteren. "Dit was al op de rand."

Halsema stelde verder dat "het maximale" is gedaan om de dag veilig te laten verlopen. Zo waren er politiemensen uit heel Nederland gehaald, die "fantastisch hun werk hebben gedaan", aldus de burgemeester.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

10 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

10 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

12 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

12 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

14 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

15 uur geleden