Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema mag door als burgemeester van Amsterdam

Halsema mag door als burgemeester van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Amsterdam ligt, blijft Femke Halsema aan als burgemeester. Na een geheime vergadering stemde de raad woensdagmiddag voor een tweede ambtstermijn van Halsema.

De raad zal haar daartoe voordragen bij de minister van Binnenlandse Zaken. Die kan de voordracht voor herbenoeming doorzetten naar de koning, na advies te hebben ingewonnen bij de commissaris van de Koning. Burgemeesters worden benoemd door de Kroon.

De 57-jarige Halsema (GroenLinks) werd op 6 juli 2018 beëdigd als eerste vrouwelijke burgemeester van Amsterdam. In september afgelopen jaar liet ze al weten het een eer te zullen vinden "om onze prachtige stad nog een periode te mogen dienen".

Loopbaan

Na de bekendmaking dat de raad haar steunt, zei Halsema "ontroerd" te zijn. "Fantastisch, dankbaar en indrukwekkend", aldus de burgemeester. "Dank voor het vertrouwen dat u in mij stelt. Ik zal mijn best doen het niet te beschamen." Haar eerste termijn loopt op 12 juli van dit jaar af.

Halsema, van huis uit criminoloog, zat tussen 1998 en 2010 in de Tweede Kamer, vanaf 2002 als fractievoorzitter. In 2018 nam ze het burgemeesterschap van Amsterdam over van VVD'er Jozias van Aartsen, die waarnam na het overlijden van Eberhard van der Laan (PvdA).

Motie van wantrouwen

In haar eerste termijn als burgemeester kwam ze een aantal keren in het nauw. Zo werd haar destijds 15-jarige zoon in 2019 betrapt met een onklaar gemaakt wapen dat in de ambtswoning had gelegen. Haar toenmalige echtgenoot kreeg daarvoor een taakstraf.

In 2020 kreeg Halsema een motie van wantrouwen, omdat ze tijdens de coronapandemie - toen afstand houden het devies was - niet had ingegrepen bij een drukbezochte Black Lives Matter-demonstratie op de Dam.

Erotisch centrum

In haar beleid legt Halsema veel nadruk op het bestrijden van georganiseerde drugscriminaliteit en de overlast daarvan. Zo wil ze de Wallen veiliger maken door de prostitutieramen daar te sluiten en een erotisch centrum te vestigen op de Europaboulevard, ver buiten het stadscentrum.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

2 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

5 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

16 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

16 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

17 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

17 uur geleden