Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema mag door als burgemeester van Amsterdam

Halsema mag door als burgemeester van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Amsterdam ligt, blijft Femke Halsema aan als burgemeester. Na een geheime vergadering stemde de raad woensdagmiddag voor een tweede ambtstermijn van Halsema.

De raad zal haar daartoe voordragen bij de minister van Binnenlandse Zaken. Die kan de voordracht voor herbenoeming doorzetten naar de koning, na advies te hebben ingewonnen bij de commissaris van de Koning. Burgemeesters worden benoemd door de Kroon.

De 57-jarige Halsema (GroenLinks) werd op 6 juli 2018 beëdigd als eerste vrouwelijke burgemeester van Amsterdam. In september afgelopen jaar liet ze al weten het een eer te zullen vinden "om onze prachtige stad nog een periode te mogen dienen".

Loopbaan

Na de bekendmaking dat de raad haar steunt, zei Halsema "ontroerd" te zijn. "Fantastisch, dankbaar en indrukwekkend", aldus de burgemeester. "Dank voor het vertrouwen dat u in mij stelt. Ik zal mijn best doen het niet te beschamen." Haar eerste termijn loopt op 12 juli van dit jaar af.

Halsema, van huis uit criminoloog, zat tussen 1998 en 2010 in de Tweede Kamer, vanaf 2002 als fractievoorzitter. In 2018 nam ze het burgemeesterschap van Amsterdam over van VVD'er Jozias van Aartsen, die waarnam na het overlijden van Eberhard van der Laan (PvdA).

Motie van wantrouwen

In haar eerste termijn als burgemeester kwam ze een aantal keren in het nauw. Zo werd haar destijds 15-jarige zoon in 2019 betrapt met een onklaar gemaakt wapen dat in de ambtswoning had gelegen. Haar toenmalige echtgenoot kreeg daarvoor een taakstraf.

In 2020 kreeg Halsema een motie van wantrouwen, omdat ze tijdens de coronapandemie - toen afstand houden het devies was - niet had ingegrepen bij een drukbezochte Black Lives Matter-demonstratie op de Dam.

Erotisch centrum

In haar beleid legt Halsema veel nadruk op het bestrijden van georganiseerde drugscriminaliteit en de overlast daarvan. Zo wil ze de Wallen veiliger maken door de prostitutieramen daar te sluiten en een erotisch centrum te vestigen op de Europaboulevard, ver buiten het stadscentrum.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

3 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

3 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

5 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

13 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

13 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

17 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

17 uur geleden