Halsema kondigt extra maatregelen aan na gewelddadige dood Lisa
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt dat er op korte termijn extra maatregelen worden genomen om seksueel geweld en vrouwenhaat te bestrijden. "Er ligt geen blauwdruk klaar om dit aan te pakken", zei ze in een persconferentie naar aanleiding van de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa. "We kunnen er wel voor zorgen dat we niet wachten op een volgend dodelijk slachtoffer totdat dit de aandacht krijgt die het verdient."
Om wat voor maatregelen het gaat, zei Halsema niet. "Het zullen maatregelen zijn die wij als driehoek nemen", zei ze erover, verwijzend naar de driehoek van burgemeester, politie en justitie.
Halsema noemde de dood van Lisa "verschrikkelijk en onvergeeflijk". Een 22-jarige asielzoeker die donderdagavond is aangehouden, wordt verdacht van moord. Hij wordt ook verdacht van een ernstig seksueel misdrijf aan de Weesperzijde in Amsterdam, vorige week vrijdag. Mogelijk is hij ook betrokken bij een derde poging tot seksueel geweld op 10 augustus, werd in de persconferentie bekend.
"Terecht eisen duizenden vrouwen nu de nacht terug", aldus Halsema, bij wie naar eigen zeggen de kou om het hart sloeg toen ze hoorde over de gewelddadige dood van Lisa en het eerdere zedendelict. "Van de stad, leven en vrijheid genieten zou zonder angst moeten kunnen. Wat vanzelfsprekend zou moeten zijn, de vrijheid van vrouwen en meisjes, is niet vanzelfsprekend. Dit is een schandvlek op onze samenleving."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geleden