Halsema: kans op uitsupporters bij Klassieker bepaald niet groter
AMSTERDAM (ANP) - De kans dat er weer uitsupporters welkom zijn bij toekomstige wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord is er bepaald niet groter op geworden. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een interview met AT5, naar aanleiding van een incident tijdens de klassieker woensdagavond. Ajax-middenvelder Davy Klaassen raakte gewond aan zijn hoofd door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid.
"Het was wel schokkend vond ik", zo reageert Halsema. "Dieptepunten volgen elkaar op, maar ik vond de sfeer gisteren wel heel erg grimmig."
Vanwege ongeregeldheden zijn er bij wedstrijden tussen de twee clubs uit Amsterdam en Rotterdam al jarenlang geen uitsupporters welkom. De kans dat dat binnenkort gaat veranderen, wordt "natuurlijk niet beter" na dit nieuwe incident, aldus de burgemeester. Ook moeten supporters zelf met een voorstel komen. "Ik weet dat de supportersvereniging van Amsterdam allang zo'n voorstel heeft. Ik denk dat het probleem toch vooral bij Feyenoord zit op dit moment."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
16 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
18 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
18 uur geleden