Halsema: kans op uitsupporters bij Klassieker bepaald niet groter
AMSTERDAM (ANP) - De kans dat er weer uitsupporters welkom zijn bij toekomstige wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord is er bepaald niet groter op geworden. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een interview met AT5, naar aanleiding van een incident tijdens de klassieker woensdagavond. Ajax-middenvelder Davy Klaassen raakte gewond aan zijn hoofd door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid.
"Het was wel schokkend vond ik", zo reageert Halsema. "Dieptepunten volgen elkaar op, maar ik vond de sfeer gisteren wel heel erg grimmig."
Vanwege ongeregeldheden zijn er bij wedstrijden tussen de twee clubs uit Amsterdam en Rotterdam al jarenlang geen uitsupporters welkom. De kans dat dat binnenkort gaat veranderen, wordt "natuurlijk niet beter" na dit nieuwe incident, aldus de burgemeester. Ook moeten supporters zelf met een voorstel komen. "Ik weet dat de supportersvereniging van Amsterdam allang zo'n voorstel heeft. Ik denk dat het probleem toch vooral bij Feyenoord zit op dit moment."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden