Halsema: kans op uitsupporters bij Klassieker bepaald niet groter
AMSTERDAM (ANP) - De kans dat er weer uitsupporters welkom zijn bij toekomstige wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord is er bepaald niet groter op geworden. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een interview met AT5, naar aanleiding van een incident tijdens de klassieker woensdagavond. Ajax-middenvelder Davy Klaassen raakte gewond aan zijn hoofd door een voorwerp dat vanuit het publiek werd gegooid.
"Het was wel schokkend vond ik", zo reageert Halsema. "Dieptepunten volgen elkaar op, maar ik vond de sfeer gisteren wel heel erg grimmig."
Vanwege ongeregeldheden zijn er bij wedstrijden tussen de twee clubs uit Amsterdam en Rotterdam al jarenlang geen uitsupporters welkom. De kans dat dat binnenkort gaat veranderen, wordt "natuurlijk niet beter" na dit nieuwe incident, aldus de burgemeester. Ook moeten supporters zelf met een voorstel komen. "Ik weet dat de supportersvereniging van Amsterdam allang zo'n voorstel heeft. Ik denk dat het probleem toch vooral bij Feyenoord zit op dit moment."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
3 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden