Halsema: Joodse Amsterdammers uitten kritiek en steun in gesprek
AMSTERDAM (ANP) - Joodse Amsterdammers hebben zondagmiddag in gesprek met de Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) "veel verschillende emoties, vragen, zorgen en opmerkingen gedeeld, kritiek en steunbetuigingen". Dat meldde burgemeester Femke Halsema na het gesprek dat plaatsvond in het Novotel hotel, naar aanleiding van de gewelddadigheden rond het duel Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Het was volgens de burgemeester "goed" om als driehoek aanwezig te zijn en het gesprek te voeren met "Joodse Amsterdammers na een heftige week". Hans Weijel, vicevoorzitter van het Centraal Joods Overleg, sprak van een "rumoerige" bijeenkomst, waar allerlei mensen "boosheid, verdriet, angst, maar ook steun" hebben geuit. Volgens hem is het zinvol dat mensen via dit soort samenkomsten hun emoties kunnen ventileren.
De bijeenkomst was een vervolg op een samenkomst van vorige week vrijdag in Amstelveen. Toen kon niet iedereen naar binnen, nu was er plek voor driehonderd mensen. Volgens Weijel zat de zaal "niet helemaal", maar wel "goed vol". Hij vertelt dat er ook mensen aanwezig waren die bij de vorige bijeenkomst in Amstelveen niet meer in de zaal pasten.
Halsema benadrukt "vanzelfsprekend" verder te gaan met het voeren van gesprekken met de Joodse gemeenschappen in de hoofdstad.
Meer uit Binnenland
LECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 dag geleden