Halsema geschrokken van 'onacceptabele' berichten agenten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt "heel erg geschrokken" te zijn van de grensoverschrijdende en discriminerende berichten die zijn gestuurd in WhatsAppgroepen waarin Amsterdamse agenten zaten. Vier Amsterdamse agenten zijn ontslagen, zeven andere kregen een straf, zo werd vorige week definitief bekend.
Een aantal agenten heeft zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. Een agent zou onder meer met "kk niggers" hebben gereageerd op een racistische afbeelding, schreef Het Parool vorige week. Dezelfde agent zou ook nadat Nederland op het EK 2020 van Tsjechië had verloren, geschreven hebben: "Lekker voor overbetaalde negers uit de bims (Bijlmer, red.). Allemaal tattoo en verliezen van de Tsjechen", staat in de krant.
Halsema noemt de berichten "onacceptabel". "Tegelijk ben ik ook tevreden met de onmiddellijke reactie van de Amsterdamse politie die normerend is, stevig is en laat blijken dat er geen ruimte is voor dit soort gedrag." Naar aanleiding van de berichten zijn er binnen de Amsterdamse politie ook gesprekken geweest over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarin zijn ook het gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn, aan bod gekomen.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil in totaal 22,5 miljoen euro vrijmaken voor het ontwikkelen van kleine kernreactoren. In een toelichting op de najaarsnota zegt gedeputeerde Johan Aalberts dat het college die miljoenen beschikbaar wil stellen aan de bedrijven Allseas en Thorizon.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits is vrijdag vroeg begonnen voor automobilisten die in het midden van het land de Waal en andere rivieren willen oversteken. Omdat de Merwedebrug vrijdag is afgesloten voor werkzaamheden, staan op veel alternatieve routes al sinds de ochtend "opmerkelijk lange files", zegt een woordvoerder van de ANWB. Die zullen waarschijnlijk nog uren duren.
20 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De organisatie die gaat over de afhandeling van schades door de gaswinning in Groningen en Drenthe heeft "geen reden om te twijfelen" aan de onafhankelijkheid van ingehuurde deskundigen. Zij beoordelen aanvragen voor vergoedingen voor aardbevingsschade en brengen hierover advies uit aan het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Een rechter oordeelde onlangs - na onderzoek van RTV Noord, RTV Drenthe en Follow the Money - dat één deskundige niet onafhankelijk is, maar persoonlijke belangen zou hebben.
1 uur geledenKESTEREN (ANP) - Tien verdachten die donderdag zijn aangehouden in Kesteren en Opheusden worden vrijdag verhoord, zegt de politie. Een van hen is minderjarig en heeft de nacht van donderdag op vrijdag thuis geslapen. Deze tiener heeft zich inmiddels gemeld voor verhoor, zegt de politie. De overige verdachten zijn in de leeftijd van 18 tot 39 jaar. De relschoppers worden verdacht van het bezit van vuurwerk en het niet voldoen aan bevel/vordering, ofwel de bevelen van de politie niet opvolgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., verdacht van het doodschieten van twee Syrische jongens in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam-West, zegt dat hij ontoerekeningsvatbaar is en geen gevangenisstraf krijgt, maar tbs met dwangverpleging. Zijn advocaat meldde vrijdag op de derde inleidende zitting dat Y. dat tegen hem heeft gezegd, nadat het persoonlijkheidsonderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC) was afgerond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft met giro 6868 na ongeveer een maand bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstroming in Nepal. Het geld gaat naar voedsel, drinkwater en hulppakketten. Deze spullen zijn volgens de hulporganisatie nodig, "helemaal nu de herfst en winter en het bijbehorende regenseizoen voor de deur staan". Daardoor kunnen meer ziektes uitbreken, zoals cholera, vreest het Rode Kruis.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie Transport Services (GTS) pleit voor een grotere strategische gasvoorraad. Het kabinet gaat een noodvoorraad aanleggen voor ongeveer twee weken, schreef klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de beheerder van het gastransportnet in Nederland biedt die noodvoorraad onvoldoende bescherming tegen een verstoring die langere tijd aanhoudt.
3 uur geleden