Halsema geschrokken van 'onacceptabele' berichten agenten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt "heel erg geschrokken" te zijn van de grensoverschrijdende en discriminerende berichten die zijn gestuurd in WhatsAppgroepen waarin Amsterdamse agenten zaten. Vier Amsterdamse agenten zijn ontslagen, zeven andere kregen een straf, zo werd vorige week definitief bekend.
Een aantal agenten heeft zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. Een agent zou onder meer met "kk niggers" hebben gereageerd op een racistische afbeelding, schreef Het Parool vorige week. Dezelfde agent zou ook nadat Nederland op het EK 2020 van Tsjechië had verloren, geschreven hebben: "Lekker voor overbetaalde negers uit de bims (Bijlmer, red.). Allemaal tattoo en verliezen van de Tsjechen", staat in de krant.
Halsema noemt de berichten "onacceptabel". "Tegelijk ben ik ook tevreden met de onmiddellijke reactie van de Amsterdamse politie die normerend is, stevig is en laat blijken dat er geen ruimte is voor dit soort gedrag." Naar aanleiding van de berichten zijn er binnen de Amsterdamse politie ook gesprekken geweest over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarin zijn ook het gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn, aan bod gekomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
6 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
7 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
8 uur geleden