Halsema geschrokken van 'onacceptabele' berichten agenten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt "heel erg geschrokken" te zijn van de grensoverschrijdende en discriminerende berichten die zijn gestuurd in WhatsAppgroepen waarin Amsterdamse agenten zaten. Vier Amsterdamse agenten zijn ontslagen, zeven andere kregen een straf, zo werd vorige week definitief bekend.
Een aantal agenten heeft zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. Een agent zou onder meer met "kk niggers" hebben gereageerd op een racistische afbeelding, schreef Het Parool vorige week. Dezelfde agent zou ook nadat Nederland op het EK 2020 van Tsjechië had verloren, geschreven hebben: "Lekker voor overbetaalde negers uit de bims (Bijlmer, red.). Allemaal tattoo en verliezen van de Tsjechen", staat in de krant.
Halsema noemt de berichten "onacceptabel". "Tegelijk ben ik ook tevreden met de onmiddellijke reactie van de Amsterdamse politie die normerend is, stevig is en laat blijken dat er geen ruimte is voor dit soort gedrag." Naar aanleiding van de berichten zijn er binnen de Amsterdamse politie ook gesprekken geweest over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarin zijn ook het gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn, aan bod gekomen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip m/v Hondius komt naar verwachting maandag aan het einde van de ochtend aan in de Rotterdamse haven. Dat melden rederij Oceanwide Expeditions en het Havenbedrijf Rotterdam. Eerder was de verwachting dat het schip in de nacht van zondag op maandag zou aankomen.
9 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
5 uur geleden