Halsema geschrokken van 'onacceptabele' berichten agenten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt "heel erg geschrokken" te zijn van de grensoverschrijdende en discriminerende berichten die zijn gestuurd in WhatsAppgroepen waarin Amsterdamse agenten zaten. Vier Amsterdamse agenten zijn ontslagen, zeven andere kregen een straf, zo werd vorige week definitief bekend.
Een aantal agenten heeft zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. Een agent zou onder meer met "kk niggers" hebben gereageerd op een racistische afbeelding, schreef Het Parool vorige week. Dezelfde agent zou ook nadat Nederland op het EK 2020 van Tsjechië had verloren, geschreven hebben: "Lekker voor overbetaalde negers uit de bims (Bijlmer, red.). Allemaal tattoo en verliezen van de Tsjechen", staat in de krant.
Halsema noemt de berichten "onacceptabel". "Tegelijk ben ik ook tevreden met de onmiddellijke reactie van de Amsterdamse politie die normerend is, stevig is en laat blijken dat er geen ruimte is voor dit soort gedrag." Naar aanleiding van de berichten zijn er binnen de Amsterdamse politie ook gesprekken geweest over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarin zijn ook het gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn, aan bod gekomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
7 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.
7 uur geleden