Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema is niet van plan compensatie te betalen voor geweigerde supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio. Daar had clubpresident Claudio Lotito in een boze brief om gevraagd.
In een antwoord aan Lotito schrijft Halsema dat de beslissing om geen Lazio-supporters toe te laten in de Johan Cruyff ArenA bij het duel met Ajax op 12 december, is gebaseerd op informatie die de politie heeft over die aanhang. Een deel daarvan staat bekend om het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Vanwege het risico op dit soort "strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen" zijn de Romeinse fans niet welkom. Halsema verwijst in haar brief ook naar "de impact en ernst" van de gewelddadigheden rond de wedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv.
Lazio-supporters die al een kaartje hadden, krijgen het geld daarvoor terug. Daar zijn dus voor hen geen kosten aan verbonden, aldus Halsema. "Omdat mijn besluit is gebaseerd op een concrete angst voor verstoringen van de openbare orde als publiek van buitenaf zou worden toegelaten, zie ik geen reden om overige schade te vergoeden", schrijft de burgemeester verder. Ze gaat daarmee niet in op de eis van clubvoorzitter Lotito dat Amsterdam ook de hotelkamers zou moeten vergoeden die de supporters hadden geboekt.
Halsema zegt begrip te hebben voor eventuele teleurstelling voor de spelers en de supporters van beide clubs. Maar ze blijft vierkant achter het besluit staan, "in het belang van de openbare orde en veiligheid, het voorkomen van wanorde en schadelijke overlast voor toeschouwers en andere personen".
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
19 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
13 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
16 uur geleden