Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio

Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema is niet van plan compensatie te betalen voor geweigerde supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio. Daar had clubpresident Claudio Lotito in een boze brief om gevraagd.

In een antwoord aan Lotito schrijft Halsema dat de beslissing om geen Lazio-supporters toe te laten in de Johan Cruyff ArenA bij het duel met Ajax op 12 december, is gebaseerd op informatie die de politie heeft over die aanhang. Een deel daarvan staat bekend om het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Vanwege het risico op dit soort "strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen" zijn de Romeinse fans niet welkom. Halsema verwijst in haar brief ook naar "de impact en ernst" van de gewelddadigheden rond de wedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv.

Lazio-supporters die al een kaartje hadden, krijgen het geld daarvoor terug. Daar zijn dus voor hen geen kosten aan verbonden, aldus Halsema. "Omdat mijn besluit is gebaseerd op een concrete angst voor verstoringen van de openbare orde als publiek van buitenaf zou worden toegelaten, zie ik geen reden om overige schade te vergoeden", schrijft de burgemeester verder. Ze gaat daarmee niet in op de eis van clubvoorzitter Lotito dat Amsterdam ook de hotelkamers zou moeten vergoeden die de supporters hadden geboekt.

Halsema zegt begrip te hebben voor eventuele teleurstelling voor de spelers en de supporters van beide clubs. Maar ze blijft vierkant achter het besluit staan, "in het belang van de openbare orde en veiligheid, het voorkomen van wanorde en schadelijke overlast voor toeschouwers en andere personen".

Meer uit Binnenland

Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

49 minuten geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

53 minuten geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

58 minuten geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

1 uur geleden
Zes jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.

3 uur geleden
Standbeeld Elfstedenwinnaar Paping weggehaald om beschadigingen

OMMEN (ANP) - Het standbeeld van schaatser Reinier Paping in Ommen is in de nacht van woensdag op donderdag beschadigd. Het beeld is daarom van zijn plek gehaald en naar een opslag gebracht, laat de Overijsselse gemeente vrijdag weten. Paping won in 1963 de Elfstedentocht. Hij woonde toen in Ommen.

5 uur geleden
Brandweerman zwaargewond bij duinbrand in Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een brandweerman zwaargewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Hij kwam onder een brandweervoertuig terecht. "Over zijn gezondheidstoestand maken we ons grote zorgen," aldus een woordvoerder.

5 uur geleden