Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema is niet van plan compensatie te betalen voor geweigerde supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio. Daar had clubpresident Claudio Lotito in een boze brief om gevraagd.
In een antwoord aan Lotito schrijft Halsema dat de beslissing om geen Lazio-supporters toe te laten in de Johan Cruyff ArenA bij het duel met Ajax op 12 december, is gebaseerd op informatie die de politie heeft over die aanhang. Een deel daarvan staat bekend om het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Vanwege het risico op dit soort "strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen" zijn de Romeinse fans niet welkom. Halsema verwijst in haar brief ook naar "de impact en ernst" van de gewelddadigheden rond de wedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv.
Lazio-supporters die al een kaartje hadden, krijgen het geld daarvoor terug. Daar zijn dus voor hen geen kosten aan verbonden, aldus Halsema. "Omdat mijn besluit is gebaseerd op een concrete angst voor verstoringen van de openbare orde als publiek van buitenaf zou worden toegelaten, zie ik geen reden om overige schade te vergoeden", schrijft de burgemeester verder. Ze gaat daarmee niet in op de eis van clubvoorzitter Lotito dat Amsterdam ook de hotelkamers zou moeten vergoeden die de supporters hadden geboekt.
Halsema zegt begrip te hebben voor eventuele teleurstelling voor de spelers en de supporters van beide clubs. Maar ze blijft vierkant achter het besluit staan, "in het belang van de openbare orde en veiligheid, het voorkomen van wanorde en schadelijke overlast voor toeschouwers en andere personen".
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
12 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
15 uur geleden