Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio

Halsema: geen schadevergoeding geweigerde supporters Lazio

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema is niet van plan compensatie te betalen voor geweigerde supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio. Daar had clubpresident Claudio Lotito in een boze brief om gevraagd.

In een antwoord aan Lotito schrijft Halsema dat de beslissing om geen Lazio-supporters toe te laten in de Johan Cruyff ArenA bij het duel met Ajax op 12 december, is gebaseerd op informatie die de politie heeft over die aanhang. Een deel daarvan staat bekend om het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruisen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank. Vanwege het risico op dit soort "strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen" zijn de Romeinse fans niet welkom. Halsema verwijst in haar brief ook naar "de impact en ernst" van de gewelddadigheden rond de wedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv.

Lazio-supporters die al een kaartje hadden, krijgen het geld daarvoor terug. Daar zijn dus voor hen geen kosten aan verbonden, aldus Halsema. "Omdat mijn besluit is gebaseerd op een concrete angst voor verstoringen van de openbare orde als publiek van buitenaf zou worden toegelaten, zie ik geen reden om overige schade te vergoeden", schrijft de burgemeester verder. Ze gaat daarmee niet in op de eis van clubvoorzitter Lotito dat Amsterdam ook de hotelkamers zou moeten vergoeden die de supporters hadden geboekt.

Halsema zegt begrip te hebben voor eventuele teleurstelling voor de spelers en de supporters van beide clubs. Maar ze blijft vierkant achter het besluit staan, "in het belang van de openbare orde en veiligheid, het voorkomen van wanorde en schadelijke overlast voor toeschouwers en andere personen".

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

26 minuten geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

1 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

1 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

2 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

3 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

5 uur geleden