Halsema bij start jubileumjaar: laten we voor elkaar zorgen
AMSTERDAM (ANP) - "Laten we voor elkaar zorgen", zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens een eucharistieviering in de basiliek van de Heilige Nicolaas bij het begin van het jubileumjaar waarin de hoofdstad haar 750e verjaardag viert. Later op zondag is een groot openingsconcert in de Ziggo Dome.
Halsema haalde in haar speech de "vele diaconale projecten" in de stad aan die "hulpbehoevenden" weten te bereiken waar de overheid "soms geen toegang toe of weet van heeft". Zij benoemde lange tafels bij het Suikerfeest "waar iedereen welkom is om aan te schuiven" en synagoges waar mensen troost vinden, "zeker in deze tijd".
Het zijn volgens de burgemeester "verhalen die een deel van ons Amsterdamse karakter schetsen. Verhalen van troost, van medemenselijkheid en zachtaardigheid. Dat hebben we nodig. Zeker in een tijd waarin de wereld een onherbergzame plek is. Waar discriminatie en polarisatie sterker worden. En waar we ook in Amsterdam te vaak te veel mensen eenzaam en verlaten zien."
Saamhorigheid
"En laten we elkaar verhalen vertellen van geloof, hoop en liefde, want ze inspireren om nieuwe manieren van saamhorigheid te vinden, waarmee wij onze toekomst in onze oude historische stad tegemoet kunnen gaan", besloot Halsema haar toespraak.
Onder meer vicepremier Mona Keijzer en de voorzitter van de Eerste Kamer Jan Anthonie Bruijn zijn aanwezig bij de start van het jubileumjaar in de basiliek. Op 27 oktober 2025 wordt Amsterdam 750 jaar.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
59 minuten geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
8 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden