Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema bij start jubileumjaar: laten we voor elkaar zorgen

Halsema bij start jubileumjaar: laten we voor elkaar zorgen

AMSTERDAM (ANP) - "Laten we voor elkaar zorgen", zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens een eucharistieviering in de basiliek van de Heilige Nicolaas bij het begin van het jubileumjaar waarin de hoofdstad haar 750e verjaardag viert. Later op zondag is een groot openingsconcert in de Ziggo Dome.

Halsema haalde in haar speech de "vele diaconale projecten" in de stad aan die "hulpbehoevenden" weten te bereiken waar de overheid "soms geen toegang toe of weet van heeft". Zij benoemde lange tafels bij het Suikerfeest "waar iedereen welkom is om aan te schuiven" en synagoges waar mensen troost vinden, "zeker in deze tijd".

Het zijn volgens de burgemeester "verhalen die een deel van ons Amsterdamse karakter schetsen. Verhalen van troost, van medemenselijkheid en zachtaardigheid. Dat hebben we nodig. Zeker in een tijd waarin de wereld een onherbergzame plek is. Waar discriminatie en polarisatie sterker worden. En waar we ook in Amsterdam te vaak te veel mensen eenzaam en verlaten zien."

Saamhorigheid

"En laten we elkaar verhalen vertellen van geloof, hoop en liefde, want ze inspireren om nieuwe manieren van saamhorigheid te vinden, waarmee wij onze toekomst in onze oude historische stad tegemoet kunnen gaan", besloot Halsema haar toespraak.

Onder meer vicepremier Mona Keijzer en de voorzitter van de Eerste Kamer Jan Anthonie Bruijn zijn aanwezig bij de start van het jubileumjaar in de basiliek. Op 27 oktober 2025 wordt Amsterdam 750 jaar.

Meer uit Binnenland

Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

14 minuten geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

1 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

3 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

4 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

5 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

8 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

11 uur geleden