Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema bij start jubileumjaar: laten we voor elkaar zorgen

Halsema bij start jubileumjaar: laten we voor elkaar zorgen

AMSTERDAM (ANP) - "Laten we voor elkaar zorgen", zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens een eucharistieviering in de basiliek van de Heilige Nicolaas bij het begin van het jubileumjaar waarin de hoofdstad haar 750e verjaardag viert. Later op zondag is een groot openingsconcert in de Ziggo Dome.

Halsema haalde in haar speech de "vele diaconale projecten" in de stad aan die "hulpbehoevenden" weten te bereiken waar de overheid "soms geen toegang toe of weet van heeft". Zij benoemde lange tafels bij het Suikerfeest "waar iedereen welkom is om aan te schuiven" en synagoges waar mensen troost vinden, "zeker in deze tijd".

Het zijn volgens de burgemeester "verhalen die een deel van ons Amsterdamse karakter schetsen. Verhalen van troost, van medemenselijkheid en zachtaardigheid. Dat hebben we nodig. Zeker in een tijd waarin de wereld een onherbergzame plek is. Waar discriminatie en polarisatie sterker worden. En waar we ook in Amsterdam te vaak te veel mensen eenzaam en verlaten zien."

Saamhorigheid

"En laten we elkaar verhalen vertellen van geloof, hoop en liefde, want ze inspireren om nieuwe manieren van saamhorigheid te vinden, waarmee wij onze toekomst in onze oude historische stad tegemoet kunnen gaan", besloot Halsema haar toespraak.

Onder meer vicepremier Mona Keijzer en de voorzitter van de Eerste Kamer Jan Anthonie Bruijn zijn aanwezig bij de start van het jubileumjaar in de basiliek. Op 27 oktober 2025 wordt Amsterdam 750 jaar.

Meer uit Binnenland

Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

9 minuten geleden
Adviesraad verbindt doelen woningbouw en circulaire economie

DEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.

25 minuten geleden
Limburg wil testcentrum voor Einstein Telescoop flink uitbreiden

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg wil 4 miljoen euro uittrekken voor onderzoek naar het uitbreiden van de ETpathfinder in Maastricht, een soort prototype van de Einstein Telescoop. De komende vier jaar moet het complex uitgroeien tot een topinstituut voor het meten van laagfrequente zwaartekrachtgolven. Om dat zogenoemde Einstein Telescope Low Frequency Centre (ET-LFC) te realiseren is zo'n 52 miljoen euro nodig, schat de provincie.

37 minuten geleden
Advocaat Ali B wil vrijspraak voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.

1 uur geleden
Save the Children: kinderen in noodopvang in onveilige situatie

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".

3 uur geleden
Toezichthouders kijken of Odido klantgegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.

4 uur geleden
Eikenprocessierups duikt door warmte en zon vroeger op dan ooit

HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.

4 uur geleden